×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Mūzikas ierakstu gada balvā triumfē grupa “Instrumenti”

instrumenti_leta

“Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas 2011” ceremonijā triumfējusi grupa “Instrumenti”, saņemot balvas visās nominācijās, kurās tā bija izvirzīta, aģentūru BNS informēja organizatoru pārstāve Agita Bikaviņa.

Grupas “Instrumenti” debijas albums “Tru” tika atzīts par gada labāko popalbumu, savukārt skaņdarbs “Pilnīgi viens” – par gada labāko dziesmu un videoklipu.

Gada labākā rokalbuma godā šogad “Dzelzs vilka” skaņu plate “Dzīvnieks pilsētā”.

Vissīvākā konkurence šogad bija divās nominācijās – gan uz alternatīvās, gan akadēmiskās mūzikas albumu tika saņemts visvairāk pieteikumu. Par labāko albumu akadēmiskās mūzikas lauciņā šogad atzīts jauniešu kora “Kamēr..” izdotais CD ar Ērika Ešenvalda mūziku, savukārt gada alternatīvās mūzikas albuma gods ticis grupai “Gaujarts”, kuru izdotais albums “Vibrācijas” žūrijas skatījumā uzveicis fondu “Viegli”, Ingu Baušķenieku un citus konkurentus.

Par labāko debitantu šogad atzīta Elizabete Balčus, kura sevi šogad pieteica ar pašas izdotu ierakstu “Wooden Horse”.

Deju mūzikā šogad tika apbalvota labākā dziesma, un dziedātāja LieneCandy šajā nominācijā tika izvirzīta pat ar trīs dziesmām. Par labāko atzīta viņas izpildītā “Tev miera nav”.

Labākie tautas mūzikā – nesen 30 gadu jubileju nosvinējušie “Iļģi”, savukārt instrumentālās, filmu vai teātra mūzikas jomā jau trešo reizi balvu saņēma “Dabas koncertzāle” ar albumu “Fucus Vesiculosus”. Par labāko mūzikas albumu bērniem atzītas “Lāču tēta dziesmas”.

Nominācijā “Labākais koncertieraksts video”, kurā bija izvirzīti gan Mārtiņa Freimaņa piemiņas koncerts, gan Imanta Kalniņa “Lielās dziesmas”, gan Raimonda Paula un “Credo” koncerts Liepājā, laurus plūca Linda Leen ar koncertierakstu “Live at Arena”.

Jau ceturto gadu paralēli žūrijas vērtējumam tiek apkopots arī tautas balsojums par gada labāko dziesmu. Balsošana ikgadēji notiek tirdzniecības parkā “Alfa”, un šogad tur par 10 dziesmām kopā nobalsots 163 192 reizes. Par mīlētāko ar 36 297 balsīm kļuvusi grupas “Musiqq” izpildītā “Angel in Disguise”.

Savukārt pēc radiostaciju datiem gada spēlētākā dziesma radio 2011.gadā bijusi Laura Reinika “Es skrienu”. Datus apkopojusi Latvijas izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA).

Balvu par mūža ieguldījumu saņēma dziesminiece Austra Pumpure.

Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu organizē kompānija “Micrec PM” un Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+