×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
18. janvāris, 2013
Drukāt

Mūzikas ierakstu Gada balvai šoreiz iesniegts rekordliels albumu skaits

Foto - LETAFoto - LETA

Februārī jau 17 gadus pēc kārtas dažādās nominācijās starp zināmiem un arī jauniem mūziķiem tiks sadalīta “Latvijas mūzikas ierakstu Gada balva”, kurai šoreiz iesniegts rekordliels albumu skaits, intervijā aģentūrai LETA pauda Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) valdes locekle Elita Mīlgrāve.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad konkursa nolikumā tika ieviestas dažādas izmaiņas. Daudzus gadus mēs koncentrējāmies uz apbalvošanas ceremoniju, lai tā būtu muzikāli un saturiski interesanta, taču pēdējos gadus ar žūriju esam daudz domājuši, ko varētu uzlabot vērtēšanas jomā. Rezultātā šoreiz mēs spērām drosmīgu soli, ļaujot iesniegt ierakstus, nenorādot nominācijas, norādīja Mīlgrāve.

Pateicoties jaunajai ierakstu iesniegšanas kārtībai, šogad vērtēšanai tika iesniegts rekordliels albumu skaits – 90. Tam klāt vēl nāca dziesmas un videoklipi, līdz ar to žūrijai vērtēšanai tika iesniegti aptuveni 200 materiāli. “Tas ir ļoti liels skaitlis, ņemot vērā, ka šobrīd industrija nav savā aktīvākajā posmā. Uzskatām, ka šāda pārmaiņa bija ļoti laba, un rezultātā žūrija mūziķu pieteiktos ierakstus pati sadalīja pa kategorijām,” stāstīja LaIPA valdes locekle.

Tajā pašā laikā viņa minēja, ka jaunā kārtība uzlika lielāku atbildību uz žūrijas pleciem, kurai bija jānovelk robeža, lemjot, kurš ieraksts pieder kādam no mūzikas žanriem. Ja iepriekšējos gadus balva tika pasniegta 16 vai 17 nominācijās, tad šogad jau ir 22 nominācijas. “Latvijas mūzikas ierakstu Gada balva 2012” tiks pasniegta līdz šim tādās nebijušās nominācijās kā “Labākais džeza mūzikas albums”, “Labākais elektroniskās mūzikas albums”, “Labākais autordziesmu albums” un “Labākais smagā roka vai metāla mūzikas albums”. Pirmo reizi no akadēmiskās mūzikas ierakstiem atdalīta arī kormūzika, izveidojot nomināciju “Labākais koru un vokālo grupu mūzikas albums”, bet pēc divu gadu pārtraukuma atsevišķi atkal nodalīta šlāgermūzika no kantrī mūzikas.

Mīlgrāve skaidroja, ka koru mūziku no akadēmiskās mūzikas nolemts nodalīt, jo koru vidū ir tik liela konkurence, ka nebūtu godīgi tiem pielikt klāt arī akadēmisko mūziku. Akadēmiskās un koru mūzikas atzars pēdējos gados ir kļuvis ne tikai aktīvs, bet arī ir novērtējis “Latvijas mūzikas ieraksta Gada balvu”, iesniedzot savus ierakstus balvai.

Savukārt pietiekami liels ierakstu skaits šoreiz iesniegts kantrī mūzikas jomā, tādēļ atkal bijis iespējams izveidot atsevišķu kategoriju. Kā minēja Mīlgrāve, lai arī mums ir kantrī mūzikas tradīcijas un šī mūzika tiek spēlēta, tomēr albumi tiek izdoti reti, tādēļ pēdējos gadus šis mūzikas žanrs tika apvienots ar šlāgermūziku.

Jau vairākus gadus mūziķi savus ierakstus var iesniegt arī elektroniskā veidā, taču gribot vai negribot žūrija tomēr augstāk vērtē tos albumus, kas iesniegti taustāmā formātā, jo tā var redzēt, ka ir ieguldīts lielāks darbs. “Jau vairākus gadus, kopš iestājās krīze, ieraksti ir kļuvuši par dāvanu biznesu, nevis ikdienas pirkumu, līdz ar to arī izdevēji tam pielāgojas, piedomājot par to, lai albums vairāk būtu noformēts kā dāvana. Zem eglītes jau MP3 nepaliksi,” atklāja LaIPA valdes locekle.

“Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas” populārākās nominācijas ir pops, poproks un roks, jo tie ir mūzikas virzieni, kurus gan cilvēki vislabāk pārzina, gan arī radio visvairāk atskaņo. Tā ir mūzika, kas vērsta uz plašāku auditoriju, bet, piemēram, džezs ir tiem, kuri mīl džezu, bet metāls – kuri mīl metāla mūziku.

Taujāta, vai “Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvā” parādās arī jauni mākslinieki, Mīlgrāve informēja, ka pamazām arī tas notiek. Vēl pirms trīs gadiem “Instrumenti” bija debitanti, bet šobrīd jau viņi tiek pieskaitīti pie lielajiem māksliniekiem. Arī saistībā ar “Astro’n’out” vēl pirms pieciem gadiem šķita, ka mūziķi nupat sākuši savu karjeru, bet tagad viņi jau ir vērā ņemami un viņu izdotie albumi ir konkurētspējīgi.

Savukārt šoreiz liels pārsteigums ir Latgales grupa “Dabasu durovys”, kas izdevusi ļoti labu albumu. Tas pretendē uz balvu nominācijā “Labākais pop-rock albums”.

“Jaunie mūziķi nāk klāt. Lai kā arī lamātu televīzijas šovus, tomēr neviens vairs Aijai Andrejevai nekar klāt birkas, kura arī ir nākusi no “Talantu fabrikas”. To pašu varētu teikt arī par Donu. Ir daudzi mākslinieki, kuri tam ir izgājuši cauri, un viņiem televīzijas šovs ir bijusi laba skola. Principā televīzijas šovos ir kaut kāda “kadru kalve”,” uzskata Mīlgrāve.

Jau ziņots, ka labākie gada ieraksti tiks noskaidroti 26.februārī Latvijas Nacionālajā teātrī. Ceremoniju translēs “TV3”, un tiešraidē to būs iespējams noskatīties arī “Izklaides kanālā 2”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+