Apbrīno

Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” žūrijā darbosies mūzikas kritiķi Klāss Vāvere un Armands Znotiņš 16


Mūzikas kritiķis Klāss Vāvere.
Mūzikas kritiķis Klāss Vāvere.
Foto – Leta

Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” žūrijā darbosies mūzikas kritiķi Armands Znotiņš un Klāss Vāvere, aģentūru LETA informēja balvas pārstāve Ilze Pleša.

Iesniegto ierakstu izvērtēšanas komisija tiek veidota no mūzikas, kultūras, mediju un izklaides speciālistiem, kas pārstāv dažādus darbības virzienus un mūzikas žanrus – tie ir gan akadēmiskās vides pārstāvji, gan populārās kultūras speciālisti, šogad kopskaitā 47 eksperti. Daļa no vērtēšanas komisijas ik gadu paliek nemainīga, taču, lai nodrošinātu maksimālu vērtējuma objektivitāti un atbilstību mūzikas nozares aktualitātēm, žūrijas sastāvs katru gadu tiek mainīts vismaz par 10%.

Pleša skaidroja, ka šogad vērtēšanas komisijai pievienojušies divi nozares profesionāļi no ārzemēm. Iesniegtos ierakstus izvērtēs Petri Manonens – pasaulē lielākās mūzikas biznesa kompānijas “Universal Music Group” komercdirektors Baltijas valstīs, kā arī Tepo Lounemā, kurš ir biznesa attīstības un pārdošanas direktors vienā no vadošajām ierakstu kompānijām un izdevniecībām “Warner Music”.

Žūrijas sastāvā šogad pievienojušies arī divi pieredzējuši mūzikas kritiķi – muzikologs Armands Znotiņš, kurš koncentrējas uz akadēmiskās mūzikas izzināšanu, un Klāss Vāvere – melomāns, mūzikas apskatnieks, autors un daudzu rokmūzikai veltītu grāmatu tulkotājs. Kultūras žurnālistiskas pusi pārstāvēs arī Una Griškeviča, kura publicējusies mūzikas žurnālos “Figaro” un “Mūzikas saule”.

Savukārt pasākumu organizēšanas sfēru pārstāvēs Linda Zajarska – festivāla “Summer Sound” direktore, Jānis Kļaviņš – producents un koncertu aģentūras “Forte PR” direktors, kā arī Aigars Dinsbergs – “Izklaides producentu grupa 7” direktors. Žūrijas sastāvu šogad papildina arī Toms Auniņš – elektroakustiskās mūzikas autors, komponists, saņēmis Spēlmaņu nakts balvu kā Gada muzikālās partitūras autors izrādei “Asins kāzas”.

“Līdzīgi kā “Grammy” balva Amerikā, “Zelta Mikrofons” godina sasniegumus latviešu mūzikā, piedaloties žūrijai un neņemot vērā ierakstu pārdošanas rādītājus vai vietu radio topos, izņemot nominācijā “Radio hits”. Laikā, kad tik daudz kas liekas šķietami veiksmīgs, jo ir populārs interneta vidē un sociālajos tīklos, šādai balvai saredzu vēl lielāku nozīmi gan pašiem mūziķiem, kuru sasniegumus godinām, gan klausītājiem, kuriem parādam kopējo latviešu ierakstu ainu gada griezumā,” sacīja Zajarska.

Pieteikumu pieņemšana Mūzikas ierakstu gada balvai turpināsies līdz 4. decembrim, savukārt žūrija savu darbu uzsāks 6.decembrī, kad notiks iesniegto ierakstu noklausīšanās un dalījums kategorijās jeb žanros. Viens žūrijas loceklis nedrīkst vērtēt mazāk par trīs un vairāk par desmit nominācijām, un vienas nominācijas maksimālais vērtētāju skaits ir 20 cilvēku, norādīja Pleša.

Līdz pat 29. decembrim notiks ierakstu vērtēšana, iesniedzot savu viedokli neatkarīgai auditorfirmai, ilggadējam sadarbības partnerim “Grant Thornton”. Kuri ieraksti būs iekļuvuši nominantu pieciniekā – kļūs zināms preses konferencē 2018. gada 17. janvārī.

LA.lv