×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
28. oktobris, 2016
Drukāt

Mūzikas leģendas Leonīda Vīgnera jubilejā iepazīstinās ar nozīmīgu dāvinājumu

RMM krājuma fotoRMM krājuma foto

Trešdien, 9. novembrī, latviešu mūzikas leģendas Leonīda Vīgnera 110. dzimšanas dienā, Rakstniecības un mūzikas muzejs sabiedrību informēs par dāvinājumu, kuru šogad muzejam pasniegusi Leonīda Vīgnera ģimene, LA.lv uzzināja muzejā.

Muzejs saņēmis vērienīgu ar Leonīda Vīgnera dzīvi un daiļradi saistītu memoriālu priekšmetu, nošu rokrakstu, iespieddarbu, skaņu ierakstu un dokumentu kolekciju.

Leģendārais latviešu diriģents, komponists un pedagogs Leonīds Vīgners (1906–2001) ir unikāla personība latviešu mūzikas vēsturē. Absolvējis Latvijas Konservatoriju trijās specialitātēs (kompozīcijas teorija, ērģeles, simfoniskā orķestra diriģēšana), papildinājies pie Feliksa Veingartnera Bāzelē. Bijis diriģents Latvijas Nacionālajā operā, ilgus gadus tagadējā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, kordiriģents, Latvijas vispārējo un dažādu reģionālo dziesmu svētku un dziesmu dienu virsdiriģents, Latvijas Konservatorijas pedagogs, kā arī komponists.

Leonīda Vīgnera plašā un daudzpusīgā darbība atspoguļojas plašajā kolekcijā, kuru dzimtas pārstāvji tagad uzdāvinājuši Rakstniecības un mūzikas muzejam. Līdzās dokumentālām liecībām par Leonīdu Vīgneru un Vīgneru dzimtu, šie materiāli vēsta arī par mūzikas kultūru un notikumiem Latvijā dažādos laikos, kā arī atspoguļo Leonīda Vīgnera sadarbību ar Leo Blehu, Dmitriju Šostakoviču, Gustavu Ernesaksu un citiem pasaulslaveniem mūziķiem.

Kolekcija pakāpeniski tiek apstrādāta un iekļauta muzeja krājumā, lai tā būtu pieejama pētniekiem un ikvienam interesentam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+