×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. augusts, 2015
Drukāt

Mūzikas maģija – atklāts festivāls “Summertime”

Foto: L:ETAFoto: L:ETA

Ar vijolnieces Lidijas Baihas koncertu un filmas “Magic Of The Violin” pasaules pirmizrādi vakar Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē sākās festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”.

Festivāla atklāšanas pasākumā skanēs īpaša Baihas un diriģenta Matiasa Flecbergera sagatavota muzikālā programma. Koncertā uzstājās arī dziedātāji Inese Galante un Andrea Šāgers.

Vijoļspēli Baihai četru gadu vecumā sāka ierādīt vectēvs. Studiju laikā Vīnē viņa jau astoņu gadu vecumā uzvarēja pirmajā starptautiskajā konkursā, bet 14 gadu vecumā ieguva “Eiropas gada mūziķa” titulu. Mūziķe spēlē uz Gvarnēri vijoles, kas izgatavota 1732. gadā un maksā teju četrus miljonus eiro.

Arī diriģents Flecbergers guvis panākumus jau kopš bērnības, – piecu gadu vecumā viņš tika uzņemts Vīnes Mūzikas universitātē, bet jau 12 gadu vecumā konkursā “Jaunie mūziķi” izcīnīja 1. vietu. Šobrīd Flecbergers ir vairāku prestižu konkursu, tostarp “Busoni”, laureāts.

Austriešu tenoram Šāgeram, kurš Latvijā viesojies jau vairākkārt, kritiķi piedēvējuši zelta kvalitāti. Lielākos panākumus dziedātājam atnesušas Rienci un Zigfrīda lomas Milānas operteātrī “La Scala”, Madrides “Teatro Real”, Berlīnes Valsts operā, kā arī “BBC Proms” festivālā.

Flecbergers un Baiha Jūrmalas Kultūras centrā vadīs meistarklases otrdien, 11. augustā. Tās bez maksas iespējams apmeklēt ikvienam.

Jau ziņots, ka līdzās latviešu mūziķiem festivālā uzstāsies viesi no Kanādas, ASV, Spānijas, Krievijas, Vācijas un Lielbritānijas. Katru koncertu sāks kāds no jaunajiem mūziķiem – konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+