Mobilā versija
+4.2°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
13. novembris, 2014
Drukāt

Mūzikas namā “Daile” nākamajā pavasarī sola Kalniņa jaundarba pirmatskaņojumu

Foto - LETAFoto - LETA

Mūzikas namā “Daile” nākampavasar plānots Imanta Kalniņa jaundarba pirmatskaņojums, aģentūrai BNS pastāstīja “Dailes” projektu vadītāja Anita Lūsēna.

Mūzikas nams “Daile” ceturtdien svin gada jubileju, tas atklāts pērnā gada 13. novembrī ar jaunradīto Jāņa Lūsēna koncertprogrammu “Pus es” ar Ojāra Vācieša dzeju.

Pirmajā darbības gadā mūzikas namā rādīti vairāki jaundarbi, spēlētas gan izrādes, gan koncertprogrammas.

“Nu jau virknei skatuves darbu un mūzikas notikumu cienītājiem šī vieta ir atpazīstama kā “Dailes” nama koncertzāle,” atzina Lūsēna.

Runājot par turpmākajām iecerēm, viņa informēja, ka turpmāk reizi mēnesī Mūzikas namā “Daile” viesosies Jānis Skutelis un Karaliskais improvizācijas teātris. Savukārt pavasarī iecerēts liels muzikāls projekts – 26. maijā, kas ir komponista Imanta Kalniņa dzimšanas diena, notiks pirmatskaņojums nesen pabeigtam Kalniņa darbam.

Nozīmīgu lomu repertuārā ieņem latviešu autoru darbi. 25. novembrī “Dailē” notiks koncertizrāde “Meklētāji”. Koncertizrāde atpazīstama no 2010. gadā tapušās Jāņa Lūsēna, Aspazijas un kontrtenora Sergeja Jēgera koncertprogrammas “Tas vārds”, bet, tuvojoties Aspazijas jubilejas gadam, tā ieguvusi jaunu radošo garu un vēstījuma formu. Ar komponista iniciatīvu koncertizrādei piesaistīti vēl divi izcili mākslas meistari – aktrise Marina Janaus un mākslinieks Ilmārs Blumbergs.

Mūzikas nams nav aizmirsis arī mazos skatītājus – gada sākumā tapušajam mūziklam “Burvis no Oza zemes” pavisam drīz – 3. decembrī – sekos Erika Ādamsona “Čigānmeitēns Ringla”. Mūzikas autors būs Jānis Lūsēns, dziesmu tekstus rakstījusi Inese Zandere.

Gada nogalē Adventes un Ziemassvētku laikā mūzikas namā skanēs koncertprogramma “Zigfrīds Muktupāvels. Raimonds Pauls. Ziemassvētku koncerts”.

Mūzikas nams “Daile” darbojas kinoteātra “Daile” vietā Krišjāņa Barona ielā 31. To apsaimnieko apvienība “Ars Nova”. Par koncertzāles izveidi un augstā mākslinieciskā līmenī īstenotiem projektiem un koncertiem Rīgā “Ars Nova” pavasarī saņēma Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta “Gada balvu kultūrā “Baltais zvirbulis” 2013″.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+