×
Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Kazimirs, Izidors
Sestdiena, 24. marts, 2018
15. novembris, 2015
Drukāt

Mūzikas namā “Daile” vārdos čūskas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

16.novembrī plkst. 19 mūzikas namā “Daile” notiks rituālais uzvedums “Čūsku vārdi”, LA.lv uzzināja Latvijas Folkloras biedrībā.

Čūska – māsiņa, brūtīte, ķēniņiene, garais putns, kūlainīte, mīļā Māra…Starpniece starp debesīm un zemi, starp zemi un pazemi. Auglības, pazemes pasaules spēka, vieduma, sākotnes un atjaunotnes simbols, nebeidzama parādību riņķojuma un dzīvības enerģijas pieplūduma avots. Svētīga un bīstama.

Emocionāls ceļojums cauri čūsku mītiskajiem līkločiem uzvedumā tiks veikts gan tautas dziesmu, rituālu, deju un rotaļu veidā, gan ar mūsdienu mūzikas instrumentu, ķermeņa kustības un vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļiem.

Piecās uzveduma daļās dalībnieki un skatītāji varēs izdzīvot čūskas daudznozīmību no pasaules radīšanas līdz mīlestības un laimes virsotnei.

Uzvedumā piedalīsies Bārtas etnogrāfiskais ansamblis, Ciblas folkloras kopa “Ilža”, Vidrižu folkloras kopa “Delve”, Katlakalna folkloras kopa “Rāmupe”, Rīgas folkloras kopas “Garataka” un “Grodi”, mūziķis Tobiass Ilingvērts (Anglija), kā arī dejotāji Aurēlija Rancāne, Jana Jacuka, Nauris Miķelis Goba.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+