Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
15. novembris, 2015
Drukāt

Mūzikas namā “Daile” vārdos čūskas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

16.novembrī plkst. 19 mūzikas namā “Daile” notiks rituālais uzvedums “Čūsku vārdi”, LA.lv uzzināja Latvijas Folkloras biedrībā.

Čūska – māsiņa, brūtīte, ķēniņiene, garais putns, kūlainīte, mīļā Māra…Starpniece starp debesīm un zemi, starp zemi un pazemi. Auglības, pazemes pasaules spēka, vieduma, sākotnes un atjaunotnes simbols, nebeidzama parādību riņķojuma un dzīvības enerģijas pieplūduma avots. Svētīga un bīstama.

Emocionāls ceļojums cauri čūsku mītiskajiem līkločiem uzvedumā tiks veikts gan tautas dziesmu, rituālu, deju un rotaļu veidā, gan ar mūsdienu mūzikas instrumentu, ķermeņa kustības un vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļiem.

Piecās uzveduma daļās dalībnieki un skatītāji varēs izdzīvot čūskas daudznozīmību no pasaules radīšanas līdz mīlestības un laimes virsotnei.

Uzvedumā piedalīsies Bārtas etnogrāfiskais ansamblis, Ciblas folkloras kopa “Ilža”, Vidrižu folkloras kopa “Delve”, Katlakalna folkloras kopa “Rāmupe”, Rīgas folkloras kopas “Garataka” un “Grodi”, mūziķis Tobiass Ilingvērts (Anglija), kā arī dejotāji Aurēlija Rancāne, Jana Jacuka, Nauris Miķelis Goba.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+