×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. septembris, 2012
Drukāt

“Mūzikas skaņas” visai ģimenei

9. septembrī Latvijas Nacionālā opera aicina bērnus un vecākus uz koncertu visai ģimenei “Mūzikas skaņas” Jaunajā zālē. Koncertuzvedumu, kas tapis pēc pasaulslavenā Ričarda Rodžersa un Oskara Hammeršteina mūzikla motīviem, veidojuši diriģents Mārtiņš Ozoliņš, režisore Dace Volfarte un scenogrāfe Marija Rozīte.

 

Brīnumskaistajos Alpu kalnos kādā senā klosterī dzīvo meitene, vārdā Marija, kurai ir grūti pakļauties klostera stingrajai kārtībai. Marijai labāk patīk dziedāt, gavilēt un bezrūpīgi traukties pār kalnu pļavām! Kad klostera priekšniece nosūta viņu strādāt par mājskolotāju kapteiņa Georga fon Trapa kuplajam bērnu pulkam, Marija raizējas, vai tiks galā. Tomēr ātri viņa atrod kopīgu valodu ar bērniem. Fon Trapu ģimenē jau sen nav skanējušas mūzikas skaņas, un tagad bērni ar lielu prieku apgūst jaunās mājskolotājas mācītās dziesmas.

Krāsām bagātā koncertiestudējuma lomās iejutīsies LNO solisti. Soprāns Evija Martinsone uzstāsies dziedošās mūķenes un fon Trapu septiņu bērnu pulciņa guvernantes Marijas Rei-neres lomā, tenors Nauris Puntulis atveidos ģimenes galvu, austriešu kapteini fon Trapu, savukārt mecosoprāns Ilona Bagele dziedās labestīgās Mātes abates lomu, bet soprāns Evita Zālīte dziedās viltīgās baroneses Elzas Šrēderes partiju. Ģimenes drauga Makša Detveilera lomā – LNO baritons Juris Ādamsons. Fon Trapu ģimenes atvasīšu lomās iejutīsies bērnu vokālā ansambļa “Kolibri” dziedoņi Inetas Malnačas vadībā. Savukārt vecāko fon Trapu ģimenes bērnu, Rolfa un Lizas, lomas dziedās Andris Kipļuks un Agnese Malnača. Muzikālo pavadījumu atskaņos Mūķeņu lomās LNO dziedātājas Dace Bērziņa, Baiba Gaure-Bērtule un Vija Reine.

Pirmoreiz koncertuzvedumu varēja novērtēt jau maijā, kad tas tika iestudēts par godu Mātes dienai. Arī turpmākajās izrādēs LNO mākslinieki sola gādāt par patiesi ģimenisku un svētku noskaņojumu, atskaņojot fragmentus no pazīstamā mūzikla “Mūzikas skaņas”, kas koncertuzvedumā tiks apvienoti ar atraktīvu teicēja stāstījumu (aktieris Kristiāns Kareļins), kā arī publikas aktīvu iesaistīšanos, dziedot līdzi sev tik labi pazīstamās un iemīļotās melodijas.

 

 

varbūt noder!!

Koncertuzvedums notiks arī 6. un 21. oktobrī, 17. novembrī, 8. un 9. decembrī.

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs. Cena – Ls 5.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+