×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Mūzikas skolotāji sniegs četrus koncertus reģionos

Foto: 123RFFoto: 123RF

Jaunā gadsimta pašā sākumā Latvijas Mūzikas skolotāju asociācija un Valsts kultūrizglītības centrs pulcēja Baltijas mūzikas skolotājus uz kopīgiem koncertiem. Šogad no 29. janvāra līdz 1. februārim tradīciju nolēmuši atjaunot mārupieši, sarīkojot pirmo Latvijas Mūzikas skolotāju festivālu, portālam LA.lv pastāstīja festivāla koordinatore Silvija Notte.

Mārupes Mūzikas un mākslas skola organizēs koncertus četrās Latvijas mūzikas skolās – Mārupē, Siguldā, Ventspilī un Daugavpilī – ar noslēguma koncertu sestdien, 1. februārī, atkal Mārupē. Šāds grafiks izvēlēts, lai mūzikas skolotājiem nenāktos kavēt darbu un tērēt lielus līdzekļus, visiem braucot uz vienu centralizētu sarīkojumu, sacīja Silvija Notte. Turklāt festivālam pieteikušies 122 skolotāji no 23 Latvijas mūzikas skolām, tādējādi vienā koncertā visu programmu nemaz nebūtu iespējams iekļaut.

Festivāls sāksies 29. janvārī pulksten 19 ar koncertiem Mārupes Mūzikas un mākslas skolā un Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis”. Sekos koncerts Daugavpils Mūzikas vidusskolā 30. janvārī pulksten18. Ventspilī skolotāji koncertēs Pārventas bibliotēkā 31. janvārī pulksten 16. Noslēguma koncertā 1. februārī pulksten 14 Mārupes Mūzikas un mākslas skolā pulcēsies pedagogi no visiem Latvijas reģioniem, tiks apbalvoti interesantāko un aizraujošāko priekšnesumu autori. Pēc festivāla koncertiem paredzētas diskusijas par aktuāliem mūzikas pedagoģijas jautājumiem.

Ieeja festivāla koncertos būs brīva. Silvija Notte sacīja, ka šī ir lieliska iespēja ne tikai skolotājiem satikties un izspēlēties, bet savukārt viņu audzēkņiem paklausīties pedagogu sniegumu. Tādēļ nākotnē mūzikas skolotāju festivālus plānots veidot tā, lai tiktu pēc iespējas iekļautas mazās mūzikas skolas un tieši to audzēkņiem būtu iespēja noskatīties koncertu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+