×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. augusts, 2016
Drukāt

Mūzikas skolu audzēkņi veltīs koncertu Raimondam Paulam

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Rīgas svētkos, 13.augustā, pasākuma “Brīnumainais kino parks” ietvaros notiks Rīgas mūzikas skolu simfoniskā orķestra koncerts “Jums, Maestro!”, aģentūra BNS uzzināja Rīgas domē.

Jaunieši diriģenta un orķestra mākslinieciskā vadītāja Kaspara Ādamsona vadībā kopā ar solistiem Aiju Vītoliņu un Daumantu Kalniņu un pianistu Romānu Vendiņu izpildīs komponista Raimonda Paula skaņdarbus, veltot koncertu Maestro 80.jubilejai.

Domē informēja, ka koncertā skanēs vairākas tautā iemīļotas Maestro melodijas – tituldziesamas no kinofilmām “Teātris” un “Ilgais ceļš kāpās”, “Mēs tikāmies martā”, “Es sev paņemšu līdz”, “Undīne”, kā arī Raimonda Paula tautas dziesmu apdares, tautas deju mūzika un daudzas citas.

Koncerts norisināsies kultūras pils “Ziemeļblāzma” Lielajā zālē un tas sāksies plkst.16.30. Šis būs pirmais koncerts ciklā, ko jauniešu orķestris turpinās Latvijas jaunajās koncertzālēs. Nākamais koncerts notiks 21.augustā plkst.18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

RD norādīja, ka Rīgas mūzikas skolu simfoniskajā orķestrī spēlē labākie galvaspilsētas mūzikas skolu audzēkņi, uzstājoties gan pilsētas, gan valsts svētkos. Jaunieši ir koncertējuši arī ārpus Latvijas – Francijā, Portugālē, kā arī Itālijā un Vācijā.

Patlaban orķestra mākslinieciskais vadītājs ir Kaspars Ādamsons. Rīgas mūzikas skolu simfoniskā orķestra repertuārā ir pasaulslavena klasika un Latvijas komponistu skaņdarbi, sākot no pagājušā gadsimta daiļrades līdz pat tautā populārām un iemīļotām mūsdienu modernajām melodijām.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “Rīgas svētki 2016” norisināsies no 12.augusta līdz 14.augustam, un tie ir veltīti kino tēmai. Svētku tematika izvēlēta, lai atgādinātu par pirmo kinoseansu Rīgā, kas notika pirms 120 gadiem, un paraudzītos uz Rīgu kā kino cienītāju, kino veidotāju un kino rādītāju pilsētu. Rīga šogad atzīmēs 815.jubileju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+