×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Mūzikas un mākslas notikumu kartē – arī Mazmežotnes muiža

Foto: Mazmezotne.lvFoto: Mazmezotne.lv

Mazmežotnes muiža no putna lidojuma.

Mazmežotnes muižā 13. jūnijā sāksies pirmais Mazmežotnes Mūzikas un mākslas festivāls, portālam LA.lv pavēstīja koncertu producente Ingrīda Bondare.

“Festivāla ideja radās līdz ar muižas atjaunošanu ar mērķi izveidot šo kultūrvēsturisko vietu par mūzikas un mākslas krātuvi. Vienuviet mākslas baudītāji varēs iepazīst vidi, kuru caurstrāvos mākslas vērtības no senajiem laikiem līdz pat mūsdienām,” stāsta producente.

Festivāla atklāšanas svētkos 13. jūnijā tiks atklāta Ievas Bondares personālizstādes “Iepīt sauli vainagā”, izskanēs atklāšanas koncerts “Mūzika un Vīns” baroka kora Collegium Choro Musici Riga solistu izpildījumā, diriģenta Māra Kupča vadībā.

Festivāls turpināsies 18. jūlijā ar koncertu vasaras karstumā “Dāvana”, kurā piedalīsies Jāņa Lūsēna muzikālā apvienība “Promenāde” – Uģis Roze, Anmary un pats Lūsēns, 31. jūlijā plkst.19 Latvijas Nacionālā teātra aktieru Annas Klēveres un Jura Hirša izpildījumā skanēs koncerts “Teātris un Mūzika”, bet 29. augustā plkst. 19 gaidāms festivāla noslēguma koncerts “Mazmežotnes svētki”, kurā piedalīsies Sonora Vaice un Ingus Pētersons.

Producente stāsta, ka Mažmežotnes muižā ir izveidota dabas ieskauta koncertzāle ar 300 vietām, kas restaurēta ar mērķi – radīt, iedvesmot, iepriecināt un vairot skaistumu.

Savukārt festivāla vizuālās mākslas daļu šogad pārstāvēs mākslinieces Ievas Bondares desmitā personālizstāde. Tai dots nosaukums “Iepīt sauli vainagā”, darbi, kurus iedvesmojusi latviešu tautas folklora un dzīvesziņa, tapuši laika posmā no 2013. līdz 2015. gadam.

Māksliniece saka: “Es mīlu sauli, jo tieši caur gaismu mēs ieraugam svarīgāko dzīvē”. Izvēlēto izstādes vietu apspīd saule, vienmēr ir gaisma, kas palīdz ieraudzīt vietas vērtību un cilvēku raksturu.”

Ievas Bondares izstāde būs apskatāma visu festivāla laiku no 13. jūnija līdz 29. augustam Mazmežotnes muižas koncertzālē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+