×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Mūzikas zagļi, disko supermuša vai Eirovīzijas torte?

eirovizija_1

18. februārī Ventspilī teātra namā “Jūras vārti” norisināsies Latvijas nacionālās atlases fināls “Eirodziesma 2012”, kurā tiks noskaidrota uzvarētāja dziesma, kas maijā skanēs uz Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa skatuves Baku.

 

Eirodziesmas nacionālās atlases finālā par tiesībām pārstāvēt Latviju Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku piedalās desmit finālisti – kādreizējā “fabrikante” Anmary ar pozitīvi lipīgo dziesmu “Beautiful Song”, Roberts Pētersons ar dziesmu “She’s a Queen”, Elizabete Zagorska ar ugunīgo dziesmu “You Are a Star”, grupa “Mad Show Boys” ar popmūzikas citātu pilno dziesmu “Music Thief”, “Triānas parks” ar regeja dziesmu “Stars Are My Family”, Samanta Tīna & Dāvids Kalandija ar dramatisko dziesmu “I Want You Back”, “PeR” ar dziesmu “Disco Superfly” jeb “Disko supermuša”, Andris Ābelīte ar dziesmu “We Can Change The World”, Rūta Dūduma ar dziesmu “My World” un Paula Dukure ar dziesmu “Celebration”, kura pārsteidza publiku, dziesmu izpildot krāšņas tortes vidū.

Lai arī bukmeikeri jau paguvuši noteikt savu prognozi, uzvaras laurus paredzot neparastajai parodijapvienībai “Mad Show Boys” (jeb “Trakā šova puiši”) un viņu dziesmai “Music Thief”, viņi tomēr atzīst, ka cīņa starp pretendentiem varētu izvērsties sīva. “Ja favorītu izpildījums neuzlabosies, bet tuvākie konkurenti paspilgtinās šovu, tērpus un sniegumu, ir gaidāma sīva cīņa ar “PeR”, pārsteigumu var sagādāt arī spēcīgās balss īpašniece Paula Dukure. Arī pieredzējušu Latvijas mūzikas jomas pārstāvju prognozes nav viennozīmīgas.

Aija Andrejeva, Latvijas pārstāve Eirovīzijas starptautiskajā konkursā 2009. gadā, atklāj – braucam uz Baku viņa vēlētos redzēt jauneklīgā dueta “PeR” puišus. “Viņi ir stilīgi, mūsdienīgi un atraktīvi, bet, galvenais – jauni, tomēr ļoti profesionāli. Viņiem spīd acis. Protams, ir grūti pateikt, kāds ir trumpis Eirovīzijā. Tas tomēr ir konkurss, veiksmes un laimes spēle. Ne vienmēr sanāk, kā gribētos, ir daudz blakus apstākļu un faktoru. Galvenais ir būt pašiem un nepārdzīvot, ja kaut kas nesanāks. Iespējams, labas izredzes varētu būt arī “Music Thief”, ja Latvija izvēlētos, lai viņus pārstāv tīrā parodija. Viņi patiešām ir smieklīgi.”

Rokmūziķis Kaža jeb Kārlis Būmeistars, kura duetā ar Valteru Frīdenbergu dziedātā Mārtiņa Freimaņa dziesma “The war is not over” savulaik ieguva augsto piekto vietu Eirovīzijas starptautiskajā konkursā, teic:

 

“Mēs ar Valteru tikām tik tālu mūsu dziesmas dēļ, un šogad, manuprāt, tā ir lielākā problēma. Mums ir bezgala daudz skaistu meiteņu un glītu puišu, kas uz skatuves varētu izskatīties, kā vēlas, taču spožu dziesmu diemžēl trūkst… Šovs ir tikai piedeva kādam fundamentālam pamatam. Tie, kas šogad varētu pacīnīties, ir “PeR”, viņu dziesma ir atmiņā paliekoša, un tas ir galvenais.”

 

Intars Busulis uzskata, ka daudzu pieminētā “Music Thief” ir pārāk vienkārša. “Man nav saprotams, par ko vispār ir dziesma, tajā ir pārāk daudz detaļu, liels rasols. Pagājušajā gadā Eirovīzijā ākstījās arī lietuvieši, taču viņi skaidri pateica: esam Eirovīzijas uzvarētāji (“We are the winners of Eurovision”). Šogad esmu par “PeR”, domāju, viņi uzvarēs. Jaunus cilvēkus šajā konkursā mīl, šī dziesma ir enerģija, var redzēt – viņi ciena šo konkursu un atdod tam sevi. Arī Paulai Dukurei ir laba dziesma, bet šovs ir vienkārši nebaudāms, to vajadzētu mainīt. Man kā skatītājam patīk, ja atstāj vietu domāšanai. Tomēr nevajag aizmirst – esi vienkāršs, un tauta ies tev līdzi.”

Nacionālās atlases rīkotāji sola, ka Venstpilī Valtera Frīdenberga, Kristīnes Virsnītes un Jolantas Strikaites vadītais atlases koncerts notikšot īpaši krāšņi un to kuplinās vairāki viesmākslinieku priekšnesumi. Atzīmējot desmit gadus kopš Latvijas uzvaras Eirovīzijā, no savas pastāvīgās dzīvesvietas Francijā ieradīsies Marija Naumova, bet pēc ilgāka pārtraukuma Latviju apmeklēs citu valstu Eirovīzijas Nacionālās atlases uzvarētāji – šoreiz tas ir atraktīvu puišu duets no Šveices “SinPlus”. Tāpat dzirdēsim pašmāju māksliniekus – Olgu Rajecku, jauno un perspektīvo čellu trio “DaGamba” un iepriekšējā gada uzvarētājus “Musiqq”. Īpašu pārsteigumu tiešraidē sola šā gada Eirovīzijas mītnes zemes Azerbaidžānas pārstāvji.

 

Uzziņa

“Eirodziesmas 2012” fināls tiešraidē LTV1 – 19.00, “Eirodziesmas 2012” superfināls – 21.00

Biļetes uz finālkoncertu un ģenerālmēģinājumu – visās “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās Latvijā.

Cena Ls 8 – 10

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+