×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Mūziķi aicina baudīt mīlestības pieskārienu


Foto - Dzintars MelnstrazdsFoto - Dzintars Melnstrazds

Lai arī aiz loga puteņo, pavasara nojausma ir tepat – katrā ziņā, pirms modusies daba, to iespējams uzburt mūzikā. Pavasarīgas un romantiskas noskaņas no 9. marta līdz 6. aprīlim 13 koncertos visā Latvijā aicina izbaudīt koncertprogramma “Mīlestības pieskāriens”.

 

Liriski smeldzīgas, dvēseliskas un spilgtas latviešu komponistu melodijas, kā arī citzemju spilgtākās mīlas dziesmas izdziedās pazīstami pašmāju dziedoņi – Andris Ērglis, Anmary, Dons, Endija Rezgale un Oranžā kora dziedātāji.

 

Koncertprogrammas veidotāji, “Izklaides producentu grupa 7”, vēl, lai koncerts kļūst par lielisku dāvanu, kuru pasniegt sev, saviem draugiem vai mīļotajai sapņu sievietei pavasara un mīlestības svētkos. Koncertu producents Aigars Dinsbergs aicina ikvienu koncertos sajust mīlestības pieskāriena spēku, jo ir pārliecināts – pavasaris rosina romantiku, un uzsver – skaistākie pasaules hiti taču veltīti mīlestībai un sievietei.

Koncertprogrammas dalībniece, skanīgās balss īpašniece Anmary atzīst – mīlestības pieskārienu viņa sajūtot ik pa laikam, sevišķi pavasaros.

“Laikam pie tā vainīgas kaut kādas sajūtas, smaržas, atmiņas, uzplaiksnījumi, ko katrs no mums nes sevī. Mirkļi, kad nezinu, uz kuru pusi skrietu, kad gribu paspēt visu, kad šķiet, viss ir pa spēkam. Šis pieskāriens dod ārkārtēju enerģiju, dzīvesprieku, rosību.”

Par gaidāmo koncertprogrammu dziedātāja teic – ik dziesma uzburšot kādu ainu, kādu sajūtu. “Pirmoreiz dziedāšu duetā kopā ar Andri Ērgli, arī ar Donu. Priecājos, ka mūsu balsis saskan ļoti labi. Programma būs daudzkrāsaina, un katrs tajā atradīs kādu odziņu.” Anmary piebilst, pašai tuvākas gan esot lēnās mīlas balādes, kur var izdziedāties no sirds, tomēr atzīst – arī lustīgākos “gabalos” esot savs “knifs”. “Ceru, līdz ar mūsu dziesmām beidzot uzspīdēs saulīte, būs pavasarīgi un romantiski!”

Bet dziedātājs Andris Ērglis uzskata, ka dzimis laimes krekliņā, jo pietiekami izbaudījis gan ģimenes, gan savu atbalstītāju mīlestību. “Šis ir mīlestības pieskāriens visam mūžam, ne īslaicīga iemīlēšanās,” smaida mūziķis. Koncertprogrammā viņa sniegumā skanēs gan pasaules klasika, dziesmas džeza ritmos un latviešu estrādes grāvēji. “Būs īsts pavasara kokteilis,” teic Ērglis. “Ceru, no koncerta arī tie, kas pēc garās ziemas būs nedaudz sabozušies, aizies ar smaidu sejā.”

Dziedātājs un aizvadītā gada visvairāk spēlētā radiohita autors Dons uzskata – ar mīlestību saskaramies dažādos brīžos.

“Tā ir tik atšķirīga. Kad piedzimstam, saņemam mātes mīlestību, dzīves nogalē jūtam to pret saviem mazbērniem. Kaut kur vidū ir arī tā kaislīgā mīlestība. Katrā ziņā mīlestība mums pieskaras ik brīdi, nesot līdzi siltumu. Protams, bez tās nav iedomājama mūzikas radīšana.”

Gaidāmajos koncertos Dons sola gan skaistas balādes, tostarp nu jau leģendāro “Ja tu man esi”, šoreiz solosniegumā, gan duetus. “Noteikti varēs saķert kaut ko no pavasara!”

Visu dziesmu jaunos aranžējumus veido komponists Jānis Strazds (taustiņi), kurš kopā ar Māri Kupču (ģitāra), Aivaru Meijeru (bass) un Gundaru Lintiņu (bungas) nodrošinās dziesmu stāsta muzikālo pavadījumu.

 

VARBŪT NODER

9. III 19.00 Cēsīs, CATA kultūras namā (Ls 4 – 6);

10. III 16.00 Gulbenes kultūras centrā( Ls 4 – 6);

14. III 19.00 Jēkabpils tautas namā (Ls 4 – 6);

15. III 19.00 Preiļu novada kultūras centrā (Ls 4 – 6);

16. III 16.00 Jelgavas kultūras namā (Ls 5 – 7);

21. III 19.00 Ādažu kultūras centrā (Ls 5 – 7);

22. III 19.00 Valmieras kultūras centrā (Ls 4 – 6);

23. III 19.00 Madonas kultūras namā (Ls 4 – 6);

24. III 16.00 Alūksnes pilsētas tautas namā (Ls 4 – 6);

1. IV 17.00 Rojas kultūras centrā (Ls 5);

4. IV 19.00 Ogres kultūras centrā (Ls 4 – 6);

5. IV 19.00 Liepājas olimpiskā centra Rožu zālē (Ls 5 – 7);

6. IV 19.00 Kuldīgas kultūras centrā (Ls 4 – 6).

Biļetes – “Biļešu Paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un koncertu norises vietās.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+