×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2012
Drukāt

Mūziķi bez robežām un – bez Latvijas


muzika_132

Šonedēļ Groningenā Nīderlandē tika apbalvoti šā gada Eiropas mūsdienu mūzikas balvas “European Borderbreakers Award” (Eiropas robežu lauzēji) laureāti. Kopumā balvu pasniedza desmit mūziķiem no dažādām Eiropas valstīm. Tiesa gan, Latvijas vārds starp tām konkursa vēsturē vēl nav ticis pieminēts.


“European Borderbreakers Awards” (EBBA) ir Eiropas Savienības (ES) iniciatīva, kuras mērķis ir apbalvot māksliniekus, kas kļuvuši pazīstami plašai auditorijai ar savu debijas albumu ārpus valsts, kurā albums producēts. Slavas saulītē šis konkurss palīdzējis nonākt nu jau visā pasaulē zināmām zvaigznēm – dziedātājai Adelei, Keitijai Melua, Demienam Raisam un citiem.

Kopš 2009. gadā Eiropas Komisijas izsludinātā konkursa par “European Borderbreakers Awards” balvas atlases un pasniegšanas ceremonijas organizatoru tika izvēlēta Nīderlandes kultūras organizācija “Eurosonic Noorderslag Festival”. Balvas atlases un pasniegšanas ceremonijas izdevumi tiek segti no ES programmas “Kultūra” (2007 – 2013) budžeta līdzekļiem.

Ja reiz konkurss aptver visu Eiropu, kādēļ tajā nekad nav piedalījušies Latvijas mūziķi, jo, piemēram, Lauris Reiniks ar savu hitu “Es skrienu” jau sen pārvarējis ne tikai Eiropas Savienības robežu.

Annija Senakola, KM sabiedrisko attiecību speciāliste: “Mūziķi un mūzikas izdevniecības konkursā nevar pieteikties paši, jo mūziķus izvēlas konkursa organizatori. Laureātu atlasē tiek ņemti vērā Eiropas Raidorganizāciju apvienības apkopotie statistikas dati par popmūzikas mākslinieku debijas albumu pārdošanas apjomiem un koncertu skaitu pēdējā gada laikā ārpus šo mūziķu mītnes zemes.”

Mūziķis Guntars Račs, kurš ir arī viens no ierakstu kompānijas “Micrec” vadītājiem, atzīst, ka par šo konkursu pārāk lielas informācijas Latvijā nav.

 

“Cik noprotu, šo konkursu translē EBU – Eiropas raidorganizāciju asociācija, un, manuprāt, pretendentus balvai var izvirzīt asociācijas sadarbības partneri, kas mūsu gadījumā ir Latvijas televīzija un Latvijas radio. Man gan jāatzīst, ka šogad starp pašmāju mūziķiem robežas kāds ir pārvarējis, ja nu vienīgi pievelkot aiz matiem, tā G. Račs.

 

Latvijas televīzijā gan norāda – EBU piedāvājumu translēt šo konkursu viņi vēl ne reizi neesot saņēmuši.

Daina Markova, LTV1 kultūras, izklaides un bērnu raidījumu satura redaktore: “EBU nav šā konkursa organizētāja, bet viens no konkursa sadarbības partneriem un ar konkursu saistīts tādējādi, ka viens no vērtēšanas kritērijiem ir EBU sabiedriskajās raidstacijās atskaņoto konkursa dalībnieku dziesmu skaits. Pašu konkursu producē “EBBA Awards” – organizācija, ko izveidojusi Eiropas Komisija.

Konkursa pārraidi veido NOS/NTR – Nīderlandes sabiedriskais medijs, un tā tiek pārraidīta TV kanālā “Nederland 3”, kas adresēts bērnu un jauniešu auditorijai un inovatīvām programmām. Turklāt konkursa tiešraide bija skatāma sociālajā tīklā “Youtube”, nevis caur EBU tīklu dalībvalstu televīzijās kā, piemēram, Eirovīzija, Vīnes koncerts un citi projekti.”

 

Uzziņa

EBBA balvas saņēmēji 2012. gadā:

Elektro Guzzi (Austrija)

Selah Sue (Beļģija)

Agnes Obel (Dānija)

Ben l’Oncle Soul 
(Francija)

Boy (Vācija)

James Vincent 
McMorrow (Īrija)

Afrojack (Nīderlande)

Alexandra Stan 
(Rumānija)

Swedish House Mafia (Zviedrija)

Anna Calvi (Apvienotā Karaliste)

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+