×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Mūziķi Igo piesaistījusi grafika; atklās izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 17. oktobrī plkst. 18 Liepājas muzejā pazīstamais mūziķis Igo (Rodrigo Fomins) aicina ikvienu uz savas jaunākās dzejas grāmatas “Debesis karstas” prezentāciju, grafiku izstādes atklāšanu un koncertu, portālam LA.lv pastāstīja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Koncertā piedalīsies arī pianists Jānis Strazds un ģitārists Aivars Hermanis.

Šogad iznākusī grāmata “Debesis karstas” ir jau trešais Igo dzejoļu krājums. 2006. gadā klajā nāca Igo dzejoļu, dziesmu tekstu un zīmējumu krājums “Bezgalīgs tuvums”. Igo stāstu un poēmu grāmata “Viss palēnām notiek” ar autora ilustrācijām iznāca 2008. gadā.

Grāmatā apkopotie dzejoļi ir radušies dažādos laika posmos. Daudzi grāmatā atrodamie dzejoļi kļuvuši par Igo dziedātām dziesmām ar komponistu Jāņa Strazda, Valta Pūces un Aivara Hermaņa mūziku. Dzejoļu krājumu papildina Igo veidotie zīmējumi un grafikas, kuri būs apskatāmi izstādē Liepājas muzejā.

Izstādē redzamie Igo darbi dažādās tehnikās tapuši no 2010. līdz 2014. gadam. Eksponēto darbu vidū ir gan klasiski oforti, darināti ar metāla irbuli uz cinka plāksnes, gan jauktā tehnikā veidoti grafikas darbi. Daļa darbu tikko atgriezušies no izstādes Sanktpēterburgā, Krievijā, stāsta Dzērve.

Savā radošajā ceļā Igo pievērsies arī zīmēšanai. Tomēr par īstu aizraušanos viņam kļuvusi grafika, ko ierādījusi māksliniece un grafiķe Nele Zirnīte. Kā atzīst Igo – grafikas tehnika sniedz gan pārsteiguma momentus, gan neatskārstus apvāršņus, kurus gribas sasniegt. Igo iedvesmu darbiem gūst ceļojumos un savās lauku mājās Jūrkalnē.

Izstādes laikā Liepājas muzejā varēs iegādāties jaunāko Igo dzejoļu grāmatu un mūzikas disku, kā arī dažādus dizaina suvenīrus – sveces, krūzes, šķīvjus, pastkartes, galdautus un šalles ar Igo grafiku apdrukām.

Izstāde būs skatāma līdz 10. decembrim. Ieejas maksa pieaugušajiem ir 2 eiro, bērniem no piecu gadu vecuma, skolēniem, studentiem un pensionāriem biļetes cena 1 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+