×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. novembris, 2016
Drukāt

Mūziķi: Valsts budžeta finansējums atsevišķiem kultūras projektiem nav pareizais ceļš (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Finansējuma piešķiršana no valsts budžeta atsevišķiem kultūras un izklaides projektiem nav pareizais ceļš, šādu viedokli pauda SIA “L Tips Agency” pārstāvis un grupas “Labvēlīgais tips” dalībnieks Ģirts Lūsis.

Pēc viņa paustā, pozitīvi, ka Saeima un deputāti atcerējušies, ka Latvijā eksistē arī rokmūzika un popmūzika. “Tas, protams, ir liels solis uz priekšu,” viņš pauda. Tomēr šāds finansēšanas veids neesot pareizākais, jo dažādu kultūras un izklaides projektu finansēšanai pastāv tādi nodibinājumi kā Valsts kultūrkapitāla fonds, pārliecināts Lūsis.

“”Līvi” būs paliekoša vērtība Latvijas popmūzikā, tāpat “Iļģi” ir daudz ko izdarījuši, neviens nenoliedz šo grupu svarīgumu un nozīmi, bet man liekas, ka tagad maiss ir vaļā un nākamreiz uz kādu atbalstu varētu pretendēt vairākas grupas vai mākslinieki,” pauda Lūsis.

“Grupai “Labvēlīgais tips” nākamgad ir 25 gadu jubileja. Žēl, protams, ka mēs neiedomājāmies par šādu iespēju – meklēt atbalstu un palīdzību Saeimā,” atzīmēja Lūsis.

Savukārt festivāla “Positivus” rīkotājs Ģirts Majors atzina, ka finansējuma piešķiršana no valsts budžeta atsevišķiem kultūras un izklaides projektiem kropļo mākslas nozari.

Viņš norādīja, ka mākslas nozare bez atbalsta nevar pastāvēt un atsevišķu projektu finansēšana kropļo nozares procesus. “Ja kāds pa sētas durvīm tiek pie lielāka atbalsta, tas noteikti neveicina citu mākslinieku spēju realizēt projektus, kā arī rada neapmierinātību un skaudību,” sacīja Majors.

Pēc viņa paustā, vēsturiski bijis daudz gadījumu, ka kinofilmām vai citiem projektiem piešķir valsts finansējumu, un tas nozarei neko labu nedara, drīzāk rada neapmierinātību. “Nešaubos, ka deputāti var katram projektam atrast iemeslu, kāpēc to atbalstīt, bet tas noteikti nav veids, kā atbalstāmiem projektiem piešķirt finansējumu,” uzskata Majors. “Vienmēr jau var atrast argumentus, kāpēc ir vai nav jāpiešķir kāds atbalsts, bet tas absolūti izkropļo pārējo mākslinieku situāciju arī saņemt tādu pašu atbalstu,” viņš piebilda.

Jau ziņots, ka, turpinot vērtēt priekšlikumus nākamā gada valsts budžetam, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien vienojās atbalstīt līdzekļu piešķiršanu vairākiem kultūras un izklaides pasākumiem.

Komisija atbalstīja 30 000 eiro piešķiršanu kā līdzfinansējumu grupas “Līvi” jubilejas albuma sagatavošanai un izdošanai, kā arī atbalstīja piešķirt 42 000 eiro grupas “Iļģi” 35 gadu jubilejas pasākumam pavasarī “Arēnā Rīga”. Abus ierosinājumus iesniedza nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. A kāds ir alternatīvais variants kāda formā finansēt? tas raksts jau nav pilnīgs. lai mēs kaut ko varētu spriest. Zirgs saka, ka makslai vajag atbalstu, bet nevar finansēt sitāta veidā. kādā tad tas jādara?
  ___
  Līvi un Iļģi ir super un izvēles kara ziņā ir loti loti labas.

 2. Līvi, protams, ir ikona.
  Bet ka labak visu organizēt, gan jau paši mākslinieki labāk zin. To es pateikt nemāku.
  Līvi ir jaatbalsta, jo viņi vairs nav spējīgi neko pašfinanset, bet vienlaicīgi ļoti gribas viņus just blakus kā laikabiedrus vēl aizvien.

 3. 30 000 nodzeršanai? Atbildēt

  Lūk,kā deputati iznieko mūsu-nodokļu maksātāju naudu,kauna nav jums, blēži, liekēži, tautas apzadzēji?ko?esmu nikns uz jums par šādu bezsaimnieciskumu!
  tad jau tik tiešām būs jābalso par Nīlu un viņa saskaņu, ja savējie letiņi saimnieko bez mazākas prāta kripatiņas

Draugiem Facebook Twitter Google+