×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Mūziķi vāks naudu Ebolas vīrusa apkarošanai ar “Band Aid” singla jubilejas versiju

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Eds Šīrans.

Grupa “One Direction”, Eds Šīrans un citi mūziķi vāks naudu Ebolas vīrusa apkarošanai, izlaižot slavenā “Band Aid” labdarības singla “Do They Know It’s Christmas?” 30 gadu jubilejas versiju, paziņoja īru rokmūzikas veterāns Bobs Geldofs.

Šī dziesma pirmoreiz tika izlaista 1984. gadā, lai vāktu līdzekļus Etiopijas badacietējiem, un singls kļuva par vienu no visvairāk pārdotajiem pasaulē. Jaunā versija būs šīs dziesmas ceturtā inkarnācija.

Geldofs par jauno ieceri paziņoja preses konferencē Londonā pirmdien kopā ar mūziķi Midžu Jūru, kurš kopā ar Geldofu bija organizējis pirmo “Band Aid” pasākumu.

Geldofs sacīja, ka viņu uz rīcību pamudinājusi nevis nostalģija, bet ANO aicinājums pirms trim nedēļām, kurā bija paustas bažas par līdzekļu trūkumu cīņā pret Ebolas vīrusa epidēmiju.

Saskaņā ar ANO Pasaules veselības organizācijas (WHO) datiem šī epidēmija Rietumāfrikā prasījusi gandrīz 5000 cilvēku dzīvības, galvenokārt Libērijā, Gvinejā un Sjerraleonē, bet infekcijas gadījumu skaits pārsniedzis 13 tūkstošus.

Jaunās singla versijas veidošanai pieteikušies arī citi mūziķi, tostarp grupas “U2” dalībnieks Bono, kurš piedalījās arī pirmās versijas tapšanā, Kriss Mārtins no grupas “Coldplay”, “Bastille”, “Elbow”, Elija Gouldings, Emeli Sandē, “Foals”, Paloma Feita, bijušās grupas “Queen” bundzinieks Rodžers Teilors, Šineida O’Konora un “Underworld”.

“Band Aid” arī ved sarunas ar britu superzvaigzni Adeli par viņas iespējamu dalību.

Singla vokāli tiks ierakstīti sestdien studijā Londonā, kur tika ierakstīts arī pirmais singla variants.

Singlu varēs lejuplādēt no 17. novembra, bet fiziskās kopijas kļūs pieejamas trīs nedēļas pēc tam. Lejuplādēšana maksās 0,99 britu mārciņas (1,30 eiro), bet fiziskās kopijas cena būs četras mārciņas (5,10 eiro).

Dziesmas teksts ir mainīts, lai parādītu Rietumāfriku, nevis Etiopiju.

Geldofs pastāstīja, ka singlam būs arī franču, vācu un amerikāņu versijas, kuru veidošanā piedalīsies attiecīgo valstu mākslinieki.

Dziesmas otrā versija tika ierakstīta 1989. gadā ar citiem māksliniekiem, bet trešā versija bija veltīta Sudānas Darfūras reģionam un tika ierakstīta 2004. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+