Uncategorized

Mūziķis Arnis Mednis pēc pārciestā insulta atgriežas uz skatuves 16

Foto – Leta

Pirms nedēļas Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē komponists Arnis Mednis (56) prezentēja savu jaunāko veikumu, kas tapis nepilna gada laikā – multimediālu izrādi “Mana tautasdziesma”. Izrāde veltīta Latvijas simtgadei un plašākai publikai būs baudāma nākamā gada rudenī. Kā solisti tajā piedalās Aija Andrejeva un Ralfs Eilands.

Šo var saukt par komponista atgriešanos mūzikas apritē pēc piecu gadu pārtraukuma. 2011. gada 22. februārī pēc asinsizplūduma galvā Arnis Mednis tika nogādāts slimnīcā, kur tika veikta operācija un mūziķis 13 dienas tika turēts mākslīgajā komā. Žurnālam “Privātā Dzīve” Arnis Mednis atklāj, ka veselība ļoti, ļoti lēni, bet uzlabojas. “Es visu laiku izvirzu sev jaunus un atkal jaunus mērķus, kurus cenšos sasniegt. Man pirmais stimuls, lai pieceltos no ratiņkrēsla, bija meitai dotais solījums uz viņas izlaidumu ierasties kājām. Un es to izdarīju. Tā kā man ir ķermeņa kreisās puses paralīze šo to izdarīt ir mazliet grūtāk.” Tomēr mūziķis ir apņēmības pilns darīt visu, lai ar laiku darbotos abas rokas. Šo gadu laikā komponists savā dzīvē ieviesis arī vairākas korekcijas, piemēram, pilnībā atteicies no alkohola, jo, kā pats atzīst, alkohola lietošana viņam būtu tas pats, kas spēlēt krievu ruleti.

“Kādu laiku biju otrā krastā, un, ja reiz esmu atgriezies, uzskatu, ka man jādara kas labs un vērtīgs. Būtu milzīgs grēks izniekot otro iespēju.”

LA.lv