Kultūra
Mūzika

Mūziķis no Krievijas atzīts par labāko Jāzepa Vītola skaņdarbu interpretu 16

Publicitātes foto

Pēc aizvadītas spraigas un emocionāli piesātinātas nedēļas noslēdzies Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss. Par tā uzvarētāju un “Grand Prix” ieguvēju kļuva Aleksandrs Kašpurins no Krievijas, informē rīkotāji.

Starptautiskā žūrija konkursa “Grand Prix” un 3000 eiro lielo balvu piešķīra 21 gadus jaunajam pianistam Aleksandram Kašpurinam no Krievijas. Tāpat Aleksandrs kļuva par labāko Jāzepa Vītola skaņdarbu interpretu, kā arī ieguva iespēju šajā koncertsezonā vēlreiz uzstāties kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri.

Pirmo vietu un 2000 eiro ieguva pianiste no Norvēģijas – Marina Kana. Marina tika atzīta arī kā konkursa obligātā skaņdarba – Jāņa Zandberga jaundarba “Gaistošais akvarelis” – labākā interprete.

Otrā vieta un 1500 eiro tika piešķirta Antonam Jašinam no Krievijas, trešo prēmiju 1000 eiro apmērā ieguva Latviju pārstāvošais pianists – Iļja Domņins.

Finālistu diplomus un 500 eiro veicināšanas prēmijas ieguva Darja Kovala no Baltkrievijas un Rihards Plešanovs no Latvijas. Visiem finālistiem konkursa partneris un atbalstītājs, zīmols “Yamaha”, dāvināja austiņas.

Šogad Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss norisinājās divās pilsētās. Sacensību uzsāka 32 dalībnieki, kas sīvā konkurencē konkursa pirmajās divās kārtās Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā cīnījās par vietu finālā.

Piektdien, 3. novembrī, koncertzālē “Lielais dzintars” notika Jāzepa Vītola starptautiskā pianistu konkursa noslēguma koncerts un apbalvošana, pēc kuras sekoja konkursa finālistu koncerts. Pirmo trīs vietu ieguvēji atskaņoja solo skaņdarbus, bet koncerta otrajā daļā “Grand Prix” ieguvējs Aleksandrs Kašpurins uzstājās ar orķestri, atskaņojot Sergeja Rahmaņinova Otro klavierkoncertu.

LA.lv