×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Mūziklu kaislības “Karletas stāstā”

karletas_stasts

24. aprīlī Rīgā “Sapņu fabrikā” skatītājus aicina jauns un nebijis muzikāls projekts “Karletas stāsts”, kurā vienā uzvedumā savītas pasaulslavenu mūziklu melodijas, daudzas – pirmoreiz dziedātas latviešu valodā. Titullomā jaunā dziedātāja Ieva Zēģele, kura no rokgrupas solistes nu pārtapusi profesionālā mūziklu vokālistē.

 

“Karletas stāstā” skanēs ne tikai pasaulē slavenāko mūziklu skaņdarbi – “Kaķi”, “Evita”, “Jēzus Kristus Superzvaigze”, bet arī jaunākie mūziklu šedevri, piemēram, Stefana Švarca mūzikls “Wicked” šobrīd ir viens no populārākajiem mūzikliem Ņujorkā – Brodvejā un Londonā. “Brodvejas mūzikas žanrs Latvijā zināms retajam, reizēm pie mums uzved pa muzikālai izrādei, reizumis gadās arī pa rokoperai, taču tādu “apgriezienu” kā Brodvejā vai Vestendā šeit nav. Protams, tur šī tradīcija pastāv jau simt gadu, bet pie mums mūzikls kā žanrs iešūpojies tikai pēdējā laikā. Ceru, ka mūsu izrāde šo Amerikā radušos žanru darīs saprotamāku, sevišķi, ja dziesmas skanēs ar teksta atdzejojumiem latviešu valodā,” stāsta Ieva, kura ir gan uzveduma ieceres autore, gan muzikālā vadītāja.

Viņa atklāj, ka savulaik pašas izveidotajai grupai “Iedomu spārni” šobrīd, visdrīzāk, ir pielikts punkts. Pirms dažiem gadiem Latvijas Mūzikas akadēmijā pabeigta profesora Sergeja Martinova vadītā vokālā nodaļa, taču Ieva atzīst – opera viņu nevilinot, tās vietā par jaunās dziedātājas kaislību kļuvis mūzikls – vidusceļš starp akadēmisko un popmūzikas žanru. Arī noslēguma eksāmenos kopā ar pazīstamo dziedātāju Juri Vizbuli dziedāta dziesma no slavenā mūzikla “Oklahoma!”.

“Protams, mūzikls liek būt ne tikai labam dziedātājam, bet arī aktierim un dejotājam. Taču arī šajā ziņā neesmu “zaļš gurķis”,” pasmaida Ieva. Dažādās izrādēs viņa piedalās jau kopš bērnības, arī Mūzikas akadēmijā spēlēts ne vienā vien izrādē. “Par mūziklu interesējos jau desmit gadu, braucu uz Londonu skatīties izrādes un esmu sapratusi, ka tas ir ļoti sarežģīts žanrs.”

 

“Šoreiz izvēlējos mūziklus, kas sarakstīti dažādos laikos un, iespējams, ir visai dažādi, taču Ginta Stankēviča veidotie aranžējumi tos sasaista vienotā stilā. Protams, izrādes mugurkauls ir meitenes, manas varones, stāsts, sākumā naivās meitenes mīlas stāsta līkloči.”

 

Līdzās I. Zēģeles atveidotajai galvenajai varonei uz skatuves dziedās, dejos un spēlēs arī Karletas “liktenīgais vīrietis”, kura loma piešķirta šarmantajam Dailes teātra aktierim Laurim Dzelzītim.

Uzveduma režisore Inese Mičule atklāj, ka muzikālo stāstu veidojusi kā vēsti par attiecībām – pirmo mīlestību, mulsumu, koķetiem skatiem un aizraušanos, naidu un iemīlēšanos. “Šis stāsts, pirmkārt, vijas ap tā centrālo personu Karletu. Šī būs brīnišķīga iepazīšanās ar citādu Ievu – inteliģentu, gudru un talantīgu. Tie, kas pazinuši viņu iepriekš, noteikti būs pārsteigti, taču ar šo lomu Ieva piepilda savu sapni kļūt par dziedātāju un tādēļ ieguldījusi milzīgu darbu,” stāsta I. Mičule. “Šis iestudējums noteikti ir liela uzdrīkstēšanās cilvēkam, kas vēlas sevi parādīt, neejot cauri šovu mašinērijai, bet saviem spēkiem. Es teiktu, šis ir Ievas Zēģeles personisks pienesums mūsu kultūrvidē, jo izrādē izmantota brīnišķīga mūzika no slaveniem mūzikliem, un Ievas balss materiāls ir apbrīnojams.”

 

Uzziņa

Lomās: Karleta – Ieva Zēģele, aktieris Lauris Dzelzītis, deju grupa “Buras”. Režisore Inese Mičule, horeogrāfe Edīte Ābeltiņa, tērpu māksliniece Ieva Veita, dziesmu aranžētājs Gints Stankēvičs.

Izrāde – 24.IV 19.00 “Sapņu fabrikā”

Biļetes – “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās,

www.bilesuserviss.lv

Cena Ls 8 – 30

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+