×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

Mūziķu atbalstam sāk darboties fonds “Līdzskaņa” (1)

Ingas Leites fotoIngas Leites foto

Trešdien, 8. februārī oficiāli sāka darbu biedrības “Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība” (LaIPA) dibinātais sociālā atbalsta fonds izpildītājiem un producentiem “Līdzskaņa”, paziņojot arī par sadarbību ar organizāciju Ziedot.lv.

Mūziķu darbs ir smags un dinamisks. Šie talantīgie cilvēki savā dzīvē mēdz saskarties ar periodu, kad nelaimes gadījumi, slimības vai citi ārējie apstākļi liedz turpināt nodarboties ar iemīļoto profesiju. 2014. gadā fonds “Help Musicians UK” veica aptauju, kurā piedalījās 552 mūziķi. Aptaujā tika secināts, ka 82% respondenti uztraucas par naudas problēmām un 79% nav pārliecināti par savu darbu vecumdienās.

Fondam ir trīs galvenie mērķi. Pirmkārt, tā ir sociālā palīdzība, atbalstot ar līdzekļiem rehabilitācijai, atlabšanai vai sadzīves problēmu risināšanai, kas radušās traģēdijas rezultātā. Otrs virziens ir konsultatīva palīdzība – sarunas ar psihologu, palīdzot pārvarēt notikušo un atgriezties sabiedrībā, juridiskas konsultācijas, jo mūziķi bieži nav informēti par savām tiesībām un iespējām. Treškārt tā ir palīdzība ar savu klātbūtni un iesaistīšanos, organizējot dažādas radošās nometnes un pasākumus, ziedojot savu laiku.

Jebkurš cilvēks var ieteikt mūziķi, kuram nepieciešama palīdzība, aizpildot anketu mājas lapā, tad fonds izskatīs tā atbilstību un valde lems par finansējuma piešķiršanu. Patlaban jau ieteikti vairāki mūziķi, kuriem nepieciešams konkrēts atbalsts, un šie pieteikumi arī tikšot izskatīti pirmie, sacīja LaIPA komunikācijas konsultante Kristīne Rasnača.

Biedrības LaIPA un fonda “Līdzskaņa” izpilddirektore Liena Grīna atklāšanas pasākumā norādīja, ka fonda dibinātāju mērķis ir parādīt Latvijas izpildītāju un producentu saliedētību, atbalstot viens otru ne tikai slavas zenītā, bet arī grūtos brīžos.

“Mūziķis ir ļoti trausla un neaizsargāta profesija un vēl līdz 1993. gadam industrija darbojās pēc pilnīgi citiem principiem – māksla piederēja tautai. Ņemot vērā visus apstākļus, redzējām, ka šāda organizācija ir nepieciešama Latvijā,” turpina L. Grīna.

Fonda “Līdzskaņa” valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve papildināja: “Šis fonds ir LaIPA brieduma apliecinājums. Viens ir panākt godīgu atalgojumu mūziķiem un producentiem, bet nu skatāmies arī plašāk, apzinoties situāciju un rūpējoties par saviem kolēģiem.”

Apvienotajā Karalistē līdzīga tipa sociālā atbalsta organizācija “Musician’s Union” veiktajā aptaujā no 2000 respondentiem tikai 35% varēja atļauties veidot uzkrājumu pensijai vai neparedzētiem izdevumiem.

Arī dziedātāja Olga Rajecka, kas uzstājās pasākuma laikā, pauda prieku par organizācijas dibināšanu: “Ļoti apsveicama iniciatīva, ko vajadzēja īstenot jau sen. Mans kolēģis un draugs Dainis Dobelnieks arī saskāries ar traģēdiju un diemžēl nonācis invalīda ratiņos. Mēs, viņa draugi, Daini atbalstām, gan aizbraucot ciemos un viņš drīzumā uzstāsies arī koncertā, bet tagad ir grūti. Būs vajadzīga rehabilitācija un cita veida atbalsts. Fonds varēs palīdzēt šo smago laiku pārvarēt.
Mēs bieži aizmirstam paši savus cilvēkus. Ir brīdis, kad esam topā, mūsu dziesmas atskaņo radio un televīzijā, braucam koncerttūrēs. Tad seko klusuma brīdis, kad mūziķus aizmirst un tas ir ļoti smags laiks, radot sajūtu, ka neesam cilvēkiem vajadzīgi un tiekam atstumti. Caur fondu iespējams nodot ziņu arī citiem mūziķiem, lai paskatās apkārt, atceras un iesaistās. Arī es iesaistīšos un palīdzēšu cik iespējams.”

Līga Rube, labdarības projektu vadītāja organizācijā Ziedot.lv, ar kuru sadarbojas fonds “Līdzskaņa” teica: “Ziedot.lv cilvēki griežas, kad nepieciešama palīdzība, bet ne valsts, ne pašvaldība nepieciešamo atbalstu nevar sniegt, lūdzot to no līdzcilvēkiem. Mēs priecājamies par fondu “Līdzskaņa”, jo LaIPA vislabāk zinās, kas un kuram mūziķim nepieciešams un vajadzīgs.”

Ziedot fondam iespējams Ziedot.lv mājaslapā un mājaslapā lidzskana.lv, par ziedojumiem iegādājoties latviešu mūziķu CD un DVD diskus. Tiks izvietotas ziedojumu kastītes arī mūzikas veikalā “Randoms”, kā arī mūziķu koncertos, pasākumos un gada balva mūzikā “Zelta Mikrofons 2017”. Visa ziedotā nauda tiek izmantota producentu un izpildītāju atbalstam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pasaulē īstu mūziķu ir 0,00001 % no visiem . . Atbildēt

    varbūt izvēlēties trokšņošanas profesijas vietā kādu
    spējām atbilstošāku ???

Draugiem Facebook Twitter Google+