×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Mūziku klausās, bet par to nemaksā. Vai Latvijā mūziķi var nopelnīt?

Foto: LETAFoto: LETA

Sestdien, 2. jūlijā Cēsīs notiekošajā sarunu festivālā LAMPA, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) rīko diskusiju par tēmu “Vai Latvijā var nopelnīt ar mūziku?”, kur kopā ar mūzikas industrijas pārstāvjiem spriedīs par to, kā transformējusies Latvijas mūzikas industrija un kā to ietekmē digitalizācija, LA.lv uzzināja LaIPA.

51% Latvijas iedzīvotāju mūziku klausās katru dienu, bet 60% atzīst, ka mūzikai naudu netērē, noskaidrots LaIPA veiktajā “Mūzikas patēriņa indekss” pētījumā, kura rezultāti tiks prezentēti diskusijā.

Salīdzinot ar 2015. gadā veiktu Mūzikas patēriņa indeksu, par 10% ir pieaudzis to cilvēku skaits, kam mūzika ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. 2015.gadā 41% atzina, ka mūziku klausās katru dienu, kamēr 2016. gadā šis skaitlis ir pieaudzis līdz 51%.

Taču mūziķiem dzīve tādēļ nav kļuvusi vieglāka, jo 60% aptaujas respondentu atzīst, ka naudu mūzikas ierakstiem netērē. 12% maksā mūzikas straumēšanas servisiem, piemēram, Spotify un Deezer, 20% pērk ierakstus CD un DVD, savukārt vēl 9% mūziku par maksu lejupielādē no tādām vietnēm kā doremi.lv un iTunes.

Sarunu festivālā LAMPA, diskusijas “Vai Latvijā var nopelnīt ar mūziku?”, kas notiks Cēsīs uz festivāla “STARO” skatuves 2.jūlijā no plkst. 14, diskusijas dalībnieki runās par to, kā mainījušies mūziķu peļņas avoti digitālā laikmeta ietekmē un kādas ir Latvijas mūziķu iespējas sasniegt globālu atpazīstamību, tādējādi meklējot atbildi uz galveno jautājumu – vai Latvijā var nopelnīt ar mūziku?

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+