×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. augusts, 2012
Drukāt

Mūžu dzīvo, mūžu mācies!

Foto-LETAFoto-LETA

Valdība lēmusi piešķirt papildus vienu miljonu latu, lai ļautu apmēram vēl trim tūkstošiem cilvēku iesaistīties mūžizglītības pasākumos.

 

Mūžizglītības pasākumos projektā “Atbalsts mūžizglītības politikas pamatnostādņu īstenošanai” var piedalīties nodarbināti un pašnodarbināti cilvēki no 25 gadu vecuma, lai paaugstinātu savu kompetenču līmeni. Projekta realizācijas laikā plānots iesaistīt 23,2 tūkstošus cilvēku. Domāts arī par to, lai mūžizglītības pakalpojumi būtu vienlīdz pieejami arī invalīdiem.

Atgādinām, ka mūžizglītības pasākumos var iesaistīties pilnu darba laiku strādājošie un pašnodarbinātie (izņemot valsts civildienestā nodarbinātos), kuri pēdējo izglītību ieguvuši vismaz pirms viena gada un ir sasnieguši vismaz 25 gadu vecumu. Apgūt iespējams gan profesionālās pilnveides, gan neformālās izglītības programmas. Piešķirtais papildu finansējums ļaus pagarināt projekta ieviešanas termiņu par sešiem mēnešiem, proti, līdz 2014. gada 30. jūnijam.

Izglītības programmas, kādām varēs pieteikties, septembrī apstiprinās speciāla komisija. Lai varētu mācīties, interesentam ir jānodrošina līdzfinansējums 30 % apmērā no piešķirtajiem līdzekļiem izglītības programmai. Bez maksas apgūt kursus var:

• cilvēki, kuriem ir noteikta invaliditāte;

• pirmspensijas vecuma cilvēki, kuriem līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanai atlikuši ne vairāk kā pieci gadi (izņemot priekšlaicīgos pensionārus);

• vecāki, kuriem ir divi vai vairāk bērnu vecumā līdz 18 gadiem;

• cilvēki, kuri ir atzīti par trūcīgiem.

Kursus apmaksā, izmantojot kuponu sistēmu. Maksimālā kupona vērtība ir 250 latu. Iesaistoties mūžizglītības pasākumā, nodarbinātajiem kopā ar Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultantiem ir iespēja pašiem lemt par nepieciešamo apmācību un plānot savu karjeru. Pēc kursu beigšanas dalībnieki saņem izglītību apliecinošu dokumentu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+