×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. septembris, 2013
Drukāt

NA aicina lielākās latviešu partijas veidot vienotu sarakstu Saeimas vēlēšanās

LETALETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK aicina lielākās latviešu partijas – “Vienotību”, Zaļo un Zemnieku savienību, kā arī Reformu partiju – sākt konsultācijas par vienota vēlēšanu saraksta izveidi gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, liecina NA paziņojums masu medijiem.

 

Šo vienošanos varētu īstenot vai nu vienota priekšvēlēšanu saraksta veidā, vai arī kā līgumu par kopīgu darbību valdības veidošanā pēc vēlēšanām ar kopīgu programmu un Ministru prezidenta kandidātu. Sadarbības mērķis būtu konstitucionālā vairākuma iegūšana 12. Saeimā, vairojot politisko stabilitāti un mazinot pretvalstisku spēku izredzes politikā, norāda NA.

“Zīmīgi, ka ideja par vienotu latvisko spēku sarakstu bija izcilā politiķa un Latvijas neatkarības atjaunotāja Eduarda Berklava pēdējais lielais politiskais aicinājums. Šogad, sagaidot Berklava simt gadu jubileju, aicinājums ir kļuvis vēl aktuālāks nekā tā izteikšanas brīdī valstsvīra 90 gadu jubilejā,” paziņojumā norāda NA.

NA atzīmē, ka “sarežģītā situācija, veidojot 2014. gada budžetu, kā arī veltīgi izšķiestā enerģija savstarpējās partiju cīņās uzliek morālu pienākumu meklēt ceļus, kā apvienot spēkus svarīgākiem mērķiem. Atbilstoši demokrātijas tradīcijām partiju politiskais piedāvājums ir un paliks atšķirīgs, tomēr vienots saraksts nozīmētu iespēju vēlētajiem pašiem izvēlēties, kuram politiskam virzienam dot priekšroku, vienlaikus nodrošinot, ka vēlētāju balsis nesadalītos politisko pretinieku inscenētām vai vienkārši ambiciozu līderu bezatbildības dēļ izveidotām sīkpartijām.”

Kopdarbs, apkopojot idejas Satversmes preambulas izstrādei, liecina, ka latviešu partijas svarīgos brīžos spēj sadarboties. Līdzīgi kā Satversmes grozījumi arī vienotā saraksta ideja varēs īstenoties tikai tad, ja vienotas būs visas Saeimā pārstāvētās latviešu partijas, paziņojuma beigās norāda NA.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+