×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

NA atbild premjeram par bēgļu uzturnaudu: Latvijā ar to iztiek (11)

Patvēruma meklētāju centrā "Mucenieki"Patvēruma meklētāju centrā "Mucenieki"

Foto - LETA

Latvijā ir pastāvīgie iedzīvotāji, tostarp bērni un pensionāri, kuriem jāizdzīvo ar patvēruma meklētāju uzturnaudai līdzīgu summu, aģentūrai LETA norādīja Nacionālās apvienības (NA) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, komentējot premjera aicinājumu pamēģināt izdzīvot ar to naudu, kas atvēlēta patvēruma meklētājiem.

Bērziņš norādīja, ka patvēruma meklētājiem tiek palīdzēts ar dzīvesvietas nodrošināšanu, bet pensionāriem pašiem ir sev jānodrošina mājoklis. Uz portālu “la.lv” jautājumu, vai gatavs atsaukties premjera aicinājumam un iztikt ar patvēruma meklētāju uzturnaudu, Bērziņš atbildēja: “Visiem, kam ir bērni, to jau ir pamēģinājuši.” NA pārstāvis norādīja uz pabalstu 11,38 eiro apmērā.

Savukārt NA pārstāvis Saeimas deputāts Imants Parādnieks “la.lv” izteicās, ka būtu gatavs pieņemt izaicinājumu, taču šādā gadījumā viņš nevarētu pildīt savus tiešos pienākumus. Pēc viņa uzsvērtā, par aizbildnībā esošu bērnu valsts dienā maksā uzturnaudu 1,5 eiro, bet par apgādnieka zaudēšanu – 1,4 eiro. Demogrāfijas lietu centrs virza priekšlikumu uzturnaudu palielināt. “Tas, ka var izdzīvot, esmu pārliecināts. Bet, ja skatāmies no taisnīguma viedokļa, pirmkārt, ir jāskatās uz mūsu cilvēkiem,” viņš ir pārliecināts.

NA nav nodoma mainīt nostāju šajā jautājumā. Valdībā par to balsojums plānots nākamnedēļ.

Kā ziņots, valdība 5.jūlijā uz nedēļu atlika grozījumu skatīšanu, kas paredz patvēruma meklētājiem par 85 centiem palielināt naudas līdzekļus, kuri nepieciešami uzturam un dienasnaudas izdevumu segšanai.

Premjers Māris Kučinskis (ZZS) uzsvēris, ka patvēruma meklētāji Latvijā ir ieradušies un tā ir Latvijas solidaritāte viņus uzņemt. Taču atstāt bērnus pusbadā, – tas jau robežojas ar normām, pret kurām viņš kategoriski iebilst.

Pašlaik patvēruma meklētājam, kurš izmitināts Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos, dienā tiek maksāti naudas līdzekļi 2,15 eiro apmērā – uztura,, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādei. Projektu virza Iekšlietu ministrija.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. sociāldemokrāts Atbildēt

  Ja “bēglis” nestrādājot saņem vairāk kā strādnieks strādājot – tad Latvija ir neizdevusies un priekš latviešiem kaitīga valsts.

 2. Vajag naudas apjomus noteikt katram iebēgušajam Latvijā atšķirīgus,- tāpat, kā šeit grasās darīt ar algām mūsu pašu skolotājiem: Bēglim, īpaši tam, kuru izdevies atšifrēt kā tikai labumu meklētāju,- pabalstu, dienas naudu un dzīvoklis – lielākus, virs nosacītā minimuma, tikai tiem, kuri var uzrādīt kādu deklarēta amata prasmi, kāda būtu Latvijai nepieciešamo sarakstā noderīga, bet analfabētiem, mazizglītotiem un meļiem – minimālo naudu un minimālo dzīvojamo platību līdz izraidīšanas brīdim. Šādu variantu ar dažādu pabalsta līmeni NA frakcijai būtu daudz vieglāk aizstāvēt un argumentēt diskusijās ar vietējiem jēzuliņiem liberastiem.

 3. Projektu virza iekšlietu ministrija. Lai tā iekšlietu ministrija pārstāj apzagt ugunsdzēsējus!

 4. Ja nevar nodrošināt savas valsts pilsoņus ar cilvēka cienīgu izdzīvošanas minimumu, nevajag aicināt svešus. Lai Kučinskis aizbrauc ar aprēķiniem pie Junkera un parāda, kā dzīvo liela daļa Latvijas iedzīvotāju, un lai Junkers liek savus bēgļus, kur grib. Latvija nav spējīga viņus nodrošināt. Kam viņi vajadzīgi, tie arī lai savāc un nodrošina.
  Kad mums reiz būs valstsvīri, kas rūpēsies vispirms par savu valsts un tās iedzīvotājiem? Dod, Dievs sagaidīt tādu brīdi!

 5. kundzes un kungi, nevajag manipulēt, tas nav arguments, konclēģerī un Sibīrijā arī izdzīvoja

 6. Rīt iespējams Kučinskis stāstīs, ka nevar iztikt ar trīs eiro, bet vajag četrus. Tā mēs pamazām nonāksim līdz pabalstiem kādus maksā Vācijā. Junkers tad noteikti Kučinski paslavēs un, kas zina, varbūt pat nobučos!

  • jautājumi, jautājumi... Atbildēt

   Cik sapratu, tie 3 € ir tikai daļa no tā, ko saņem no Latvijas ?
   Kur paliek tie 6 000 €, ko brisele dod uz reizi ?
   Kāpēc “palīdzības nometnes” neceļ Āfrikā uz vietas ?
   Laikam ir plašāks plāns kādiem uzvārīties uz tā rēķina ?

 7. Šitais maita ,vai viņš vispār zin kāda ir minimālā alga?Vai viņš zin, cik maksā komunālie?Un viņam laikam liekas ,ka tie aizbraucēji ir laimes meklētāji.Un redz šos ,ko Brisele uzspieda viņam jāpabaro.Kā premjera krēslā uzkundzējies.

 8. Pat cietumā lai saņemtu naudu, tā vispirms ir jānopelna. Kāpēc šos nevar nodrošināt ar darbu jau no pirmās dienas!?

Draugiem Facebook Twitter Google+