×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. oktobris, 2013
Drukāt

NA atbilde būvniekam: Vēršamies pret spekulantiem, ne pret ražotājiem (22)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK apvienošanās kongress.

Autors: Nacionālā apvienība «Visu Latvijai-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» (NA)

 

Atbildot uz būvkompānijas «Selva būve» valdes priekšsēdētāja Rolanda Orlovska uzdotajiem jautājumiem NA, vēlamies norādīt, ka NA priekšlikums ierobežot termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu pret nekustamo īpašumu neattiecas uz ieguldījumu uzņēmējdarbības sektorā. Proti, ārvalstu investīcijas uzņēmējdarbībā pret termiņuzturēšanās atļaujām ir atbalstāmas, un tās NA nevēlas ierobežot. Jaunu ēku būvniecība lauksaimniecības, zivsaimniecības un citu nozaru vajadzībām ir vitāli svarīga Latvijas tautsaimniecībai. Mēs to neierobežojam. Ir virkne pozitīvu piemēru par termiņuzturēšanās atļauju iegūšanu, kā rezultātā ir radīti un nākotnē tiks radīti veiksmīgi ražošanas uzņēmumi.

NA uzskata, ka ieguldījumi tautsaimniecībā pret nekustamo īpašumu (privātais sektors) nav tālredzīga valsts politika. Atgādināsim, ka 2000.gada sākuma posmā neapdomīgi uzsāktā privātā sektora būvniecības finansēšana bija viens no iemesliem, kas 2008.gadā izraisīja dziļu ekonomisko krīzi Latvijā. 2008.gada iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums bija 25%. Esam pārliecināti, ka arī šī brīža termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas politika pret investīcijām nekustamajā īpašumā var ilgtermiņā izraisīt līdzīgas problēmas tautsaimniecībā. Tāpat nekontrolēta termiņuzturēšanās atļauju izsniegšana maina Latvijas valsts iedzīvotāju etnisko sastāvu.

NA rīcībā nav neviena piemēra no pasaules valstu pieredzes, kuru ekonomika tiktu balstīta uz nekustamo īpašumu spekulatīviem darījumiem, kā rezultātā valsts piedzīvotu veselīgu tautsaimniecības attīstību ilgtermiņā. Nekustamo īpašumu spekulācijas pasaules praksē vienmēr ir izraisījušas dziļas ekonomiskās sekas.

NA uzskata, ka veiksmīga Latvijas ārpolitika var sekmēt jaunu investīciju piesaisti uzņēmējdarbības sektoram. Vēl būvniecības sektora izaugsmi tuvākajos gados var nodrošināt plaša valsts energoefektivitātes programma. Latvijas ekonomikas augšupeja un budžeta pieaugums galvenokārt ir sekmējams caur jaunu ražošanas uzņēmumu izveidi, nevis caur spekulatīvu nekustamo īpašumu darījumu prizmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. faktiski NA biedri kopš 1993 gada līdz šim gadam nebija tik trijās valdībās kuras darbojās no 2004. gada 9 marta līdz 2. decembrim, no 2004. gada decembra līdz 2006. gada novembrim un no 2010. gada novembrim līdz 2011. gada 24. oktobrim.

  Tātad kopš 1993. gada NA biedri nebija tikai trijās no 16! valdībām. Kopumā no 20 gadiem viņi nebija valdībā tikai apmēram trīs gadus un astoņus mēnešus, jeb pa šo laiku pie valsts vadīšana viņi atradās 83%+ no kopējā laika!!!

  Un ja atskatīties uz viņu darba augļu rezultātiem, tad nav jābrīnās ka tiek sniegtas šādas atbildes (precīzāk murgi, bezsakars, maldināšana) uz konkrētiem jautājumiem.

 2. laba atbilde nī spekulantam un demagogam Orlovskim.

 3. Spekulants bija komunistu biedu sauklis. Nav nemaz dīvaini, ka šo tirgus ekonomikas terminu, tādam pašam nolūkam izmanto arī NA. Viņu mērķi ir vienādi – aplamību apdullināta tauta…

 4. Piekrītu! Pietiek mums ar vienu “burbuli”. Nav nekādas vajadzbas līdzēt spekulantiem un viņu partneriem uzpūst vel vienu. Galu galā par to visu samaksā parastie cilvēki.

 5. UA tirgo ir jāaptur Atbildēt

  Skaitļi ir vienkārši prātam neaptverami. Ja Nacionālās Apvienības youtubē ievietotajā video paziņojumā „Pret uzturēšanās atļauju tirgošanu” apkopotie statistikas dati liecina, ka uzturēšanās atļaujas ir ieguvuši 7101 iebraucēju, bet valsts budžetā no tā ienākuši 7 miljoni latu, tas nozīmē, ka viens krievs vai ķīnietis Latvijā var apmesties, iemaksājot valsts budžetā nepilnus 1000 latus! Ar tik „draudzīgiem” nosacījumiem te pāris gados iebrauks pāris miljoni, un latvieši kļūs par minoritāti! Tādi elementi kā Šīns, Šlesers, Bērziņš un Dombrovskis gan ir aizmirsuši vienu būtisku lietu – tie iebraukušie krievi un ķīnieši viņiem vai viņu „biznesa” partneriem samaksās par nopirktajām mājām vai dzīvokļiem, bet infrastruktūra (ceļi, elektrība, komunikācijas, sociālās, veselības aprūpes, izglītības iestādes), ko šie iebraucēji izmantos, visa ir būvēta un tiek uzturēta no nodokļu maksātāju (galvenokārt ne pārāk pārtikušu latviešu) naudas. Te jau ož pēc administratīvo resursu un nodokļu maksātāju naudas nelietīgas izmantošanas personīga labuma gūšanai. Vai tas neliecina par referenduma nepieciešamību, un, iespējams, nepieciešamību lūgt iejaukties arī ES institūcijām, jo infrastruktūrā pēdējos gados ir daudz ieguldīti arī ES līdzekļi.

 6. Tauta domā par Latvijas interesēm, nevis par būvmeistaru un spekulantu interesēm. Vienreiz jūsu postošo ietekmi jau piedzīvojām !

 7. Būvnieku ir stipri par daudz priekš LV tirgus. Dažiem ir jāaiziet. Mākslīgi tos elpināt ar visādām UA ir kropļot tirgu.

 8. Tādiem orlovskiem nemaz nebija vajadzības atbildēt. Nav ko uztraukties par katras hiēnas riešanu. Esam par NA! Izandelēt savu tēvzemi par uzturēšanās atļaujām ir pretīga tautas nodevība!

  • Man arii interesee atbildes uz buuvnieka jautaajumiem. Un neesmu ne buuvnieks, ne spekulants, ne tml. Bet sajaa tekstaaa atbilzu nav. Tas paraada tomeer NA attieksmi, teeluu – blauri vien vini ir.

   • Atbilde ir dota nepārprotama – ieguldiet attīstībā,nevis spekulantu maciņos.Punkts- un āmen !

   • atbilde---27.oktobris Atbildēt

    Tādam demagogam kā tev ir klapes uz ausīm. Lai loģiskas atbildes saprastu, ir vajadzīgs mazliet smadzeņu, kas krievnacistiem ir deficītā.

 9. Godīgi sakot man jau riebjas ieslēgt TV, katrā reklāmas pauzē šis UA “zelta reklāmas”

 10. Man jau līdz kaklam šis pretīgās un melīgās reklāmas medijos par TUA slavas dziesmām, kad tas vienreiz beigsies un vai tiešām vienreiz šos pretīgos melus nevar apturēt, kas notiek ar šo valsti, skaidrs ir jebkuram idiotam jau, ka zem TUA likuma pārsvarā darbojas spekulanti es pat teiktu Latvijas noziedznieki. Prezidents atbalsta vairums atbalsta speklatīvu likumu, citi raustās,lai šo spekulāciju pārtrauktu, bet spekulanti medijos griež simtiem tūkstošus vērtas reklāmas, labāk būtu palīdzējuši tiem cilvēkiem, kas nonākuši nelaimē, tiem ziedo sabiedrība, bet ko ar darīt spekulants un noziedznieks domā tikai par savu kabatu.

 11. Vāji, ļoti vāji NA

 12. KURI ir tie jautājumi, uz kuriem VISPĀR VALDOŠĀ koalīcija, opozīcija un varu vēlošie nākamās Saeimas deputātu kandidāti ir atbildējuši izsmeļoši un situāciju pārredzoši??? Vispārēja runāšana TIKAI UN VIENĪGI… Bez tam būvnieki nav tajā sliktākajā pozīcijā! Un kur tās jaunās darba vietas, ko IT KĀ DOD PAR UZTURĒŠANĀS ATĻAUJĀM SAŅEMTĀ NAUDA?! Pagaidām neredzu! Un KĀPĒC šos jautājumus būvnieks uzdod koalīcijas partijai ar vismazāko ministru skaitu valdībā??? KĀPĒC?! Vajag domāt kungi, pirms kaut KAM METAMIES KOLEKTĪVI VIRSŪ un būt patiesiem pret sevi un citiem… KĀPĒC būvniekam līdzīgie nepurina SC, varbūt rokas pa īsām? Kur ZZS svaru kausi?

 13. Izlasīju arī jautājumus, bet šeit nav atbildes. Tikai tukša muldēšana. Īstenībā es arī nevaru iedomāties nevienu veidu kā VL/TB-LNNK ir viecinājusi ekonomiku.

  • jani bet ka tu esi veicinajis ekonomiku-… .

   • Vai nav vienalga, kā Jānis ir veicinājis ekonomiku? Jautājumi bija NA un es arī neredzu atbildes uz būvnieka jautājumiem. It īpaši tajā sadaļā, ko pati NA ir darījusi izaaugsmes veicināšanai.

    p.s. neesmu ne būvnieks, ne spekulants uttt

    • NA ir Latvijā atbildīga par ekonomiku kopumā un atsevišķi par celtniecības nozari,ja jautājumi adresēti tieši viņiem?To varētu viņiem prasīt ,ja jūs būtu balsojuši par viņiem un ievēlējuši Saeimā vairākumā,bet tagad gudrīši sabalsojuši par SC,bet atbildību prasa no 13 NA deputātiem.Liekuļi!

  • Vinai ir japienem ekonomiku veicinosi likumi,bet ar tam “gudrajam galvam” kaut ka nesanak. Gribetos zinat, kadu nekustamo ipasumu rekonstrukcija ir aptureta, ko mes buvesim un vai Latvijas ekonomika ir tik atkariga no buvniecibas un nekustamo ipasumu tirgosanas. Liekas, ka mes tikai apgustam Eiropas lidzeklus, nevis kartigi buvejam, ar visiem ir jadalas. Unnevajag skalot smadzenes.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+