Politika

NA gatava sadarboties “ar visiem, kas brīvi no prokremliskas ietekmes”0

Foto – LETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgā būs gatava sadarboties ar visiem, “kas brīvi no prokremliskas ietekmes”, šodien preses konferencē norādīja apvienības Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidāte Baiba Broka.

Saraksta līderu vidū ir satiksmes un transporta nozares speciālists Ingus Kļaviņš, hokeja skolas “Rīga” direktors Dainis Locis, kurš ir arī VL-TB/LNNK Rīgas nodaļas līdzpriekšsēdētājs un bijis Rīgas domes deputāts, kā arī arhitekts un pilsētplānošanas speciālists Aleksandrs Kiršteins, Valsts policijas Narkotiku apkarošanas nodaļas vadītājs Kārlis Dombrovskis un uzņēmējs Ģirts Lapiņš. No apvienības saraksta vēlēšanās piedalīsies arī pašreizējais Rīgas domes deputāts Jānis Mārtiņš Skuja (“Demokrātiskie patrioti”).

VL-TB/LNNK līderis Raivis Dzintars vēlēšanas salīdzināja ar pērn notikušo referendumu par krievu valodu kā otru valsts valodu. “Rīgas domes vēlēšanas atkal ir tas laiks, kad varam sevi pierādīt, aizstāvot latviskās intereses. Atsakāmies piekrist, ka viss jau ir izšķirts, un esam gatavi cīņai,” uzsvēra Dzintars.

VL-TB/LNNK skatījumā Rīga ir nacionālais simbols, tāpēc tai ir jābūt “nacionālai pēc būtības un saimnieciski racionālai pēc satura”. Apvienības piedāvājums no citu partiju piedāvājuma atšķiršoties ar to, ka tā pamatā ir nacionālā ideja – “Latvijas valstij jābūt par vietu, kur pastāvēt un attīstīties latviešu tautai, nodrošinot pārtikušu un latvisku vidi, un Rīgai jākļūst par iemeslu, kāpēc atgriezties Latvijā”.

Broka norādīja, ka VL-TB/LNNK svarīgākā prioritāte Rīgā būs bērni – politiķi piedāvā atrisināt bērnudārzu pieejamības jautājumus Rīgā, veicinot sadarbību ar privātajiem uzņēmējiem, kā arī pakāpeniski pāriet uz pirmsskolas izglītību tikai latviešu valodā.

VL-TB/LNNK rosina ieviest pastāvīgu un regulāru bērnu veselības monitoringu skolu medpunktos – efektīvu veidu, kā rūpēties par bērnu veselību. Tāpat jānodrošina bērnu drošība uz ielām, ģimenē, atkarību profilakse. “Domāju, ka bērnudārzu pieejamība, bērnu veselība un drošība būtu liels ieguldījums demogrāfijas problēmu risināšanā,” norādīja Broka.

Nacionālās apvienības prioritāšu sarakstā ir latviešu valodas un kultūras stiprināšana, ne tikai pakāpeniski pārejot uz latviešu valodu pašvaldības bērnudārzos, bet arī nodrošinot atbalstu latviešu valodas apguvei visiem, “kas vēlas dzīvot latviskajā Rīgā”. Vienlaikus Broka sola atbalstu arī citām nacionālajām kultūras biedrībām. “Mēs gribam mainīt priekšstatu līdz pamatiem par latviešu valodas nozīmi Rīgā un Latvijā, lai Rīga būtu labs iemesls atgriezties Latvijā,” uzsvēra Broka.

Kā trešo prioritāti apvienība noteikusi saprātīgus, saprotamus un samaksājamus komunālo pakalpojumu rēķinus rīdziniekiem. Partija apņēmusies atrisināt piespiedu nomas attiecību jautājumu, jo aptuveni 80 000 iedzīvotāju joprojām atrodas neskaidrās nomas attiecībās. Savukārt “Rīgas siltumam” jāstrādā rīdzinieku labā – jāveicina ēku siltināšana, jāuzstāda skaitītāji, lai iedzīvotājiem noformētie rēķini būtu saprotami un cilvēki maksātu tikai par to, ko patērē.

Nacionālās apvienības sarakstā Rīgas pašvaldību vēlēšanās būs gan jauni speciālisti, gan cilvēki ar pieredzi dažādās nozarēs – izglītības, pedagoģijas, kultūras, drošības iestāžu darbinieki, juristi, kas spējīgi patstāvīgi darboties.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Strīķe: Top iesniegums Ķezberes atbrīvošanai no amata NEPLP 1
1 diena
LR
Linda Rumka
Latvijā
Vai Ludza būs tuvāk? Pūce tiekas ar iedzīvotājiem Kārsavā
2 dienas
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Noslēpumainās zelta atradnes 2
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
No zemnieka sētas – līdz pasaules līmenim. LAD vadītājai – pēdējā darba diena
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Jānis Lūsis cīnās par savu dzīvību, ģimene aicina ziedot
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Rēzeknieši šorīt pārsteigti ar – 2,7 grādiem
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Deputāti būs gatavi koriģēt novadu karti. Saruna ar Ināru Mūrnieci 2
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Bite” un “Tele2” izveido kopuzņēmumu “Centuria” 1
2 stundas