Politika

NA: iespēja pamest koalīciju ir 50 uz 500

Foto-LETA

Iespēja, ka Nacionālā apvienība (NA) varētu pamest valdošo koalīciju, šobrīd ir 50 uz 50, savukārt “Vienotība” ir gatava strādāt mazākuma valdībā, šādu viedokli 6.oktobrī TV3 raidījumā “Nekā personīga” pauda NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars (attēlā) un “Vienotības” pārstāvis Edvards Smiltēns.

Uz raidījuma jautājumu, vai NA gatava pamest koalīciju, ja netiks panākta vienošanās par uzturēšanās atļauju tālāko tirdzniecību, Dzintars atbildēja, ka šāda iespēja ir “50 uz 50”. “Par šo jautājumu [uzturēšanās atļauju tālāku tirdzniecību” mēs esam vairāk kā 4 reizes snieguši likuma grozījums un šī jautājuma sasaiste ar budžetu ir vienīgā iespējamā [kā to risināt]. Šobrīd mēs redzam vismaz kaut kādu mēģinājumu šo procesu ierobežot,” teica Dzintars, taču piebilda, ka gadījumā, ja šajā jautājumā netiks ņemts vērā NA viedoklis, partija varētu pamest valdību.

Savukārt Smiltēns apliecināja, ka “Vienotība” ir gatava strādāt, lai izpildītu visus pirms vēlēšanām dotos solījumus, tostarp strādājot mazākuma valdībā. “Mēs ceram, ka kolīcijas partneri ir konstruktīvi, saprot, cik svarīgi lēmumi koalīcijai ir jāpieņem,” viņš sacīja.

Dzintars gan piebilda, ka NA drīzāk ir ieinteresēta redzēt konkrētu laiku, kad uzturēšanās atļauju tirdzniecība tiek pārtraukta. “Reti kurš šobrīd šo viedokli ir gatavs pieņemt,” viņš piebilda.

Pirmdien, 7.oktobrī, premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) uzsāks konsultācijas ar politiskajiem spēkiem par atbalstu nākamā gada budžetam.

Attiecības koalīcijā kārtējo reizi saasinājusi NA rīcība nebalsot par nākamā gada valsts budžeta nodošanu komisijām, par ko savukārt nobalsoja Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). NA deputāti nepiedalījās, lai paustu savu attieksmi par to, ka joprojām nav panākta vienošanās uzturēšanās atļauju jautājumā.

Pēc šī balsojuma savu neapmierinātību ar situāciju pauda premjers, norādot, ka atbalstu budžeta apstiprināšanas gaitā meklēs arī opozīcijas rindās, tostarp pie ZZS.

Vēlāk Reformu partija un NA vienojās par turpmāku koordinētu sadarbību valdībā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Liepājas mērs draud ar tiesu darbiem, ja pilsētu apvienos ar citām pašvaldībām 1
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Saeima nevērtēs rosinājumu atcelt piemaksas pie deputātu algas 2
14 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Kāda sabiedrība, tādas pašvaldības. Saruna ar Andri Jaunsleini 2
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
4 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
6 stundas