×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

NA mēģinās “ar prātu, nevis spēku” pārliecināt koalīcijas partnerus ņemt valdībā LRA (11)

Koalīcijas paplašināšana ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA) radīs lielāku valdības stabilitāti, tādēļ Nacionālā apvienība (NA) mēģinās pārliecināt partnerus iekļaut valdībā LRA, taču darīs to ar prātu, nevis spēku, piektdien pēc divpusējām konsultācijām ar LRA žurnālistiem sacīja NA valdes loceklis Roberts Zīle.

“Mēs neesam mainījuši savu viedokli pēc šīm sarunām, drīzāk nostiprinājuši to, ka, mūsuprāt, šī paplašināšana valdībai būtu lietderīga ilgtermiņā tāpēc, ka tas rada lielāku stabilitāti valdības lēmumos, un šie lēmumi nebūs vienkārši tuvākajā laikā,” viņš teica. Par piemēru Zīle minēja energoresursu un termiņuzturēšanās atļauju jautājumus. Viņš piebilda, ka “mēs tiešām secinājām, ka mēs vairāk varam strādāt kopā nekā nevaram”, un tikšanos raksturoja kā ļoti veiksmīgu.

Uz jautājumu, kā NA plāno pārliecināt koalīcijas partnerus par LRA iekļaušanu valdībā, ņemot vērā to, ka gan “Vienotība”, gan Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pret to iebilst, Zīle atbildēja, ka “mēs esam pacietīgi, mēs mēģināsim”. NA sadarbības partijas mēģinās pārliecināt ar prātu, nevis spēku. “Bloku neveidosim, neesam par to runājuši,” apgalvoja NA pārstāvis.

Savukārt NA valdes loceklis Imants Parādnieks atzina, “ja būs ultimatīvi uzstādījumi no Zaļo un zemnieku savienības, nāksies respektēt un sadarboties [ar LRA] ārpus koalīcijas”.

Taujāts, kuras ministrijas, pēc NA domām, būtu jāuzņemas vadīt LRA, Zīle norādīja, ka tas arī ir atklāts jautājums. “Vispirms jāvienojas, vai koalīcija tiek paplašināta un tad mēs atrisināsim ministriju jautājumu,” viņš sacīja.

Zīle arī vērsa uzmanību – ja valdību veidos četras partijas, NA būtu gatava pārraudzīt trīs, nevis četras ministrijas. “Tas nav būtiskākais. Visādi mums ir gājis, bijis arī proporcionāli mazāk ministriju,” viņš teica.

NA esot nosaukusi divas neaizskaramās ministrijas, par kurām vairs nebūtu jābūt diskusiju partiju starpā – Kultūras ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Savukārt LRA līderis Mārtiņš Bondars atzina, ka divpusējās konsultācijas ir tikai sarunu sākums, kuru laikā abi politiskie spēki pārrunājuši nacionālās drošības, demogrāfijas un pašvaldību jautājumus.

“Mums ir pietiekoši daudz atvērtu jautājumu, par kuriem esam gatavi runāt ar Nacionālo apvienību sadarbības līmenī Saeimā un, ja kāds no mums tīšām vai netīšām nonāks valdībā, arī tur,” viņš sacīja.

Viņš norādīja, ka LRA “nav apetītes” ministriju pārraudzīšanai. Bondars uzskata, ka koalīcijas partiju sanāksmēs tiek risināti tikai jautājumi, kas tiek skatīti Ministru kabineta sēdēs. “Faktiski koalīcijas padome ir tāds virsuzraugs jeb vagars valdībai. Bet valdībai ir jārisina ikdienas darbi, stratēģiskos jautājumos koalīcija ir platforma sadarbībai Saeimā,” pauda LRA līderis.

Tāpat Bondars pauda neizpratni, ka nevar būt situācija, ka iekšlietu ministrs, kura pārraudzībā ir Drošības policija, izmeklē partijas biedra iespējamo balsu pirkšanas Saeimas vēlēšanās.

Arī LRA pārstāvis Arturs Kaimiņš pēc tikšanās pauda gandarījumu.”Mēs vairāk varam, nevis nevaram šeit kopā. (..) Man ir patiess prieks, ka es guvu atbalstu arī par “Maxima” traģēdijas seku izmeklēšanas komisiju,” viņš sacīja.

Jau ziņots, ka NA ir vienīgā no trim esošās koalīcijas partijām, kas uzskata, ka koalīcija būtu jāpaplašina arī LRA. “Vienotība” un Zaļo un zemnieku savienība uzskata, ka esošā koalīcija ir ieguvusi pietiekami daudz vietu 12.Saeimā – 61 mandātu, tādēļ koalīcijas sastāvā nav jāiekļauj vēl citas partijas.

“Saskaņa” 12.Saeimas vēlēšanās ieguvusi 24 deputātu vietas, “Vienotība” – 23, ZZS – 21, NA – 17, LRA – 8, bet “No sirds Latvijai” – 7.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. @ Daina: …’ vienu lielu latvisku partiju …’ tikai tadu kam ir NA un LRS partijam lidziga nacionalas valsts attistibas programma un kas saskan ar LR Satversme noteiktam kriterijam, tas garu un likumiem … vai ar tiem deputatiem kuri ir patrioti …

  .. Parejie deputati var iet opozicija, jo to programmas nekalpo latviesu autohtonas tautas un nacionalas valsts interesem !

 2. ar prātu un pīpēšanu Atbildēt

  Un sāksim ar “Visu Latvijai” rosināto-samazināto PVN likmi pārtikai!

 3. Ko tie latvieši var kasīties. Visām latviskām partijām jābūt koalīcijā un ar laiku jāizveido visiem kopā vienu lielu latvisku partiju!

 4. Lembergs ir padomju vanckars Atbildēt

  Viņš pieder pagātnei — psrs.

  • nu neko jaunu jau Tu nepateici; tas tā kā būtu jau visiem zināms… Bet, ja Tu teiktu, ka līdz nākošajām vēlēšanām visiem (vai vairākumam) būtu jāapzinās, ka no šiem padomju avantūristiem jātiek vaļā, – tad tas tiešām būtu patīkams jaunums un jau cits domāšanas līmenis.
   Pietiek šķendēties un nesekmīgi cīnīties ar sekam; ir jālikvidē cēloņi.
   Lai Latviju saglabātu latvisku, – valstij šī pastāvošā amorālā okupācijas seku “integrācijas” politika ir jānomaina pret šo seku likvidācijas politiku. Cita varianta vienkārši – nav!

 5. ZZS kā Lembergs teiks, tā būs.

 6. Nacionālie āksti, nevis nacionālā apvienība! “Mēs lūgsim, mēs mēģināsim”, bet, ja mūs pasūtīs, tad samierināsimies, jo citādi var pazudēt vietu pie siles. Ja tādus aizsūtītu uz fronti, šie padotos pirms vēl kauja būtu sākusies.

 7. latvietis parastais Atbildēt

  pagaidām gan na darbojas tik ar spēku, ar prātu nemaz. visi mediji pilni viņu žēlabu, paziņojumu, uzsaukumu. cenšas sev labumus iztirgot caur publisko telpu, neviss sarunu ceļā. pat zīle no eiropas atskrējis lai runas un sarunas medijos publicētu ar tēmu- mums pienākas bet mums nedod

  • Nacionaalji vieniigie ciinaas pret Latvijas iztirgoshanu ar uztureeshanaas atljaujaam. Vinji panaaca lielaakas maaminju algas truuciigaam sievieteem. Nacionaalji vieniigie ciinijaas pret abortiem Latvijaa. Tie bija un ir patiesa nelaime, bet tagad laikam apsiika.

  • Lembergs vienkārši neļauj ZZS ņemt RA, un nevis NA ir vainīgi, bet hūte.

Draugiem Facebook Twitter Google+