×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

NA nepieņem piedāvājumu par uzturēšanās atļauju kvotu; pieļauj koalīcijas pamešanu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars piedalās pasākumā, kurā starp Kultūras ministriju, Kultūras aliansi un Nacionālo apvienību paraksta trīspusējo sadarbības memorandu.

Nacionālajai apvienībai (NA) nav pieņemams premjera Valda Dombrovska un Ekonomikas ministrijas izstrādātais kompromisa variants par 1000 termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu gadā apmaiņā pret ieguldījumiem nekustamajos īpašumos; NA aizvien pieļauj iespēju atstāt valdību, pirmdien pēc koalīcijas partiju kopīgās sēdes žurnālistuem atzina NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Uz jautājumu, vai NA varētu atstāt valdības koalīciju, ja netiks izpildītas partijas prasības uzturēšanās jautājumā, Dzintars atbildēja: “Ja jūs jautājat manu personīgo viedokli, vēlreiz vēlos uzsvērt, ka lēmumu pieņems Nacionālās apvienības valde, bet es nesaskatu personīgi iespēju, ja mēs paliktu pie Ekonomikas ministrijas un Reformu partijas piedāvājuma, ka Nacionālā apvienība varētu nobalsot par budžetu un palikt valdībā, izliekoties, ka nekas nav bijis.”

Tāpat Dzintars uzskata, ka NA būtu grūti uzņemties atbildību par esošo koalīciju. “Mēs redzam, ka partijas nostāju maina. Mums ir jākomunicē par politisku jautājumu nevis ar politiskajām partijām, bet aiz šīm partijām stāvošiem biznesa grupējumiem. Tā ir atgriešanās pie oligarhu ēras, un par šādu valdību uzņemties morālu atbildību Nacionālajai apvienībai savu vēlētāju priekšā būtu visnotaļ grūti,” viņš teica.

NA līdzpriekšsēdētājs vēlreiz norādīja, ka šobrīd vienīgais kompromiss, par kuru NA gatava runāt ir sarunās ar premjeru Valdi Dombrovski (“Vienotība”) panāktā vienošanās, ka nākamgad kvota atļauju izsniegšanai varētu būt no 700 līdz 750 darījumiem, savukārt ar katru nākamo gadu kvotu samazinātu par 150 līdz 200 darījumiem.

Dombrovskis pauda, ka Ekonomikas ministrijas piedāvājums “nav tāda plika politiskā tirgošanās bez jebkāda pamatojuma”. Atbildot uz jautājumu, vai panāktajam kompromisam ar NA nebija pamatā aprēķini, kā Ekonomikas ministrijas priekšlikumam, premjers atbildēja, ka tādi nav bijuši.

“Nē, tā bija tīri politiska lemšana. Šajā gadījumā Ekonomikas ministrija iedevusi pamatojumu un atnākusi ar skaidru redzējumu, kur ir piedāvāta gan darījuma struktūra, gan kvota, gan redzējums uz tālākajiem gadiem,” uzskata premjers.

Vienlaikus gan premjers, gan Dzintars atzina, ka sarunas un komopromisu meklējumi uzturēšanās atļauju jautājumā tiks meklēti arī otrdien plkst. 9.00, kad plānota valdības vadītāja un NA pārstāvju divpusējā tikšanās.

Pašlaik termiņuzturēšanās atļauju ārzemniekam ir tiesības pieprasīt uz laiku, kas nepārsniedz piecus gadus, ja viņš iegādājies nekustamo īpašumu Rīgā, Rīgas reģionā vai lielajās pilsētās par summu ne mazāku kā 100 tūkstoši latu vai arī nekustamo īpašumu ārpus Rīgas par kopējo summu ne mazāku par 50 tūkstošiem latu.

Šī jautājuma dēļ NA ceturtdien nenobalsoja par 2014.gada budžeta projekta nodošanu komisijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+