×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. septembris, 2013
Drukāt

NA nikna uz Šleseru par pielīdzināšanu nacistiem; ekspolitiķis – citādi tās rīcību nosaukt nevar

LETALETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK” (NA) ir sašutusi par bijušā politiķa Aināra Šlesera izteikumiem, NA pielīdzinot nacistiem. Tikmēr Šlesers norāda, ka no saviem vārdiem neatkāpšoties, jo citādi NA saistībā ar tās centieniem izbeigt uzturēšanās atļauju izsniegšanu nosaukt nevarot.

 

NA pārstāve Laila Ozoliņa portālam “LA.lv” klāstīja, ka Latvijas Darba devēju konfederācijas rīkotajā pasākumā NA valdes loceklis un ideologs Jānis Iesalnieks paudis viedokli, ka uzturēšanās atļauju piešķiršana par nekustamā īpašuma iegādi Latvijā, pretī saņemot strauji augošu imigrantu plūsmu no Krievijas, Moldovas, Ķīnas un citām valstīm, ir apkaunojoša prakse, kas būtu jāpārtrauc.

NA pārstāvis izteicies, ka arī ekonomiskais efekts šādai praksei ir ļoti apšaubāms – atļauju izsniegšana par nekustamā īpašuma iegādi nes lielu peļņu šaurai grupai, padarot dārgāku dzīvi Latvijas iedzīvotājiem un pūšot nākamo nekustamā īpašuma burbuli, kam sprāgstot, maksāšot visi.

Šlesers par NA kategorisko nostāju pret uzturēšanās atļauju izsniegšanu esot izteicies, ka NA “sāk izturēties kā nacisti”. Šie ekspolitiķa izteikumi saniknojuši NA, kas tos nodēvējusi par nožēlojamiem un bezkaunīgiem. “Tā ir padomju okupantu prakse – par nacistiem saukt visus, kas notikumus vērtē arī no latviešu valodas, kultūras un nacionālas valsts interešu viedokļa,” paziņojumā medijiem norāda NA.

NA uzskata, ka Šlesers ar “gāzi grīdā” pieeju veicināja krīzi, kas lika aizbraukt 300 000 Latvijas pilsoņiem un iegrūda valsti postā. “Šobrīd viņš izdara publisku spiedienu, lai līdzīgi kā valsts jau glābusi Kargina vai Zaharina biznesu, tiktu glābts arī Šlesera “korišu” bizness. Pats solījis desmitiem tūkstošu darba vietas, bet atvedis tikai ārvalstu imigrantus,” pārmet NA.

Savukārt Šlesers sarunā ar portālu “LA.lv” norādīja, ka negatavojas atkāpties no saviem vārdiem. “Tas, ko viņi [NA] dara un kā rīkojas, citādi nevar apzīmēt. Viņu darbības politika ir vērsta uz to, lai cilvēki brauktu prom no šejienes,” uzskata ekspolitiķis, paužot viedokli, ka NA līdz šim nav piedāvājusi “nevienu reālu risinājumu, kā piesaistīt dzīvas investīcijas, kas palīdzētu radīt jaunas darbavietas”.

Pēc Šlesera sacītā, NA atbalsta citāda biznesa intereses – tiesu izpildītāju un maksātnespējas administratoru, kas gūst labu peļņu no maksātnespējas un bankrota procesiem. “NA ir atmaskota – kā rāda publikācijas dažos medijos, viņi atbalsta pavisam citu biznesu. Te sastapās divas pretējas biznesa intereses – attīstītāju un likvidētāju,” teica Šlesers.

Pateicoties uzturēšanās atļauju programmai, būvniecības un citu nozaru bizness sāk atkopties. Būvniecībā un nekustamo īpašumu attīstības biznesā plāno jaunus projektus, kas radīs jaunas darba vietas un veicinās cilvēku atgriešanos no emigrācijas. “Jā, es esmu kopā ar būvniekiem, attīstītājiem, baņķieriem un citiem, kas no šī [uzturēšanās atļauju piešķiršanas procesa] gūst labumu. Kādam tas var nepatikt,” atzina Šlesers.

Ekspolitiķis piebilda, ka viņa pēdējā laika aktivitātes nav saistītas ar kādiem plāniem atkal iet politikā. Kandidēt tuvākajās vēlēšanās viņš neplānojot, taču “būšot ļoti aktīvs publiskajā telpā”, solīja Šlesers.

Jau vēstīts, ka NA cenšas ierobežot uzturēšanās atļauju izsniegšanu par nekustamā īpašuma iegādi, un tā ir viena no NA izvirzītajām prioritātēm nākamā gada budžetā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+