Latvijā
Politika

NA pagaidām nobloķē risinājumu par pirmo īres iemaksu bēgļu ģimenēm 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Jānis Dombrava

Tieslietu ministrija (TM) paudusi iebildumus iecerei maksāt pabalstu strādājošiem bēgļiem. Koalīcija pēc Nacionālās apvienības lūguma pirmdien vienojās uz nedēļu atlikt attiecīgo likuma grozījumu izskatīšanu valdībā.

Tie cita starpā arī paredz, ka personai, kurai piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss, būs tiesības saņemt vienreizēju finansiālu atbalstu divu mēnešu uzturēšanās pabalsta apmērā, lai persona varētu segt uzturēšanās izmaksas, piemēram, pirmo īres iemaksu.

TM iebilst Iekšlietu ministrijas (IeM) virzīto likuma grozījumu iecerei, žurnālistiem sacīja nacionālās apvienības politiķis Jānis Dombrava. Viņš norādīja, ka šāds piedāvājums esot pretrunā ar valstī esošo sistēmu, kad strādājošie nevar saņemt bezdarbnieku pabalstu.

Pēc VL-TB/LNNK lūguma no otrdienas valdības darba kārtības izslēgti minētie grozījumi Patvēruma likumā un atlikti uz nedēļu. IeM virza grozījumus, kuru mērķis ir pilnveidot Latvijas patvēruma sistēmu attiecībā uz posmu, kad personai piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss.

Saistītie raksti
LA.lv