×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2016
Drukāt

NA pagaidām nobloķē risinājumu par pirmo īres iemaksu bēgļu ģimenēm (9)

Jānis DombravaJānis Dombrava

Foto - LETA

Tieslietu ministrija (TM) paudusi iebildumus iecerei maksāt pabalstu strādājošiem bēgļiem. Koalīcija pēc Nacionālās apvienības lūguma pirmdien vienojās uz nedēļu atlikt attiecīgo likuma grozījumu izskatīšanu valdībā.

Tie cita starpā arī paredz, ka personai, kurai piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss, būs tiesības saņemt vienreizēju finansiālu atbalstu divu mēnešu uzturēšanās pabalsta apmērā, lai persona varētu segt uzturēšanās izmaksas, piemēram, pirmo īres iemaksu.

TM iebilst Iekšlietu ministrijas (IeM) virzīto likuma grozījumu iecerei, žurnālistiem sacīja nacionālās apvienības politiķis Jānis Dombrava. Viņš norādīja, ka šāds piedāvājums esot pretrunā ar valstī esošo sistēmu, kad strādājošie nevar saņemt bezdarbnieku pabalstu.

Pēc VL-TB/LNNK lūguma no otrdienas valdības darba kārtības izslēgti minētie grozījumi Patvēruma likumā un atlikti uz nedēļu. IeM virza grozījumus, kuru mērķis ir pilnveidot Latvijas patvēruma sistēmu attiecībā uz posmu, kad personai piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Cik centīgi latvieši:))))….medod ,dievs,aizvainot kādu Briseles””labdari””;)))))

 2. Kad ejiet balsot, tad domājiet. Diemžēl NA pašlaik ir mazākumā, tāpēc dara tik, cik var izdarīt. Tikai nacionāla valsts vispirms aizstāvēs savu pilsoņu tiesības.

 3. Brašuļi NA! Valts pamatiedzīvotāju intreses > “Bēgļu” intreses.
  Zviedrijā atkal skandāls, ka invalīde ieejot bēgļu nometnē tika izvarota vairākkārt, bet tas jau netiek rakstīts Latvijas laikrakstos 🙂
  2017.g zinam par ko balsot!

 4. ko mūsu valdība tā “cepas”par tiem 2 ‘” bēgļiem”,kuri vēl nav aizbēguši tālāk?Pat likumus taisās speciālus pieņemt!Tai pašā laikā priekš vietējiem tik vien spēj kā tarifus ,nodokļus paaugstināt un soda naudas piegudrot.

 5. Žēl, ka Saeimā ar skaidru prātu ir vien mazākums – NA.

 6. pilnīgi piekrītu, ka Atbildēt

  VISPIRMS JĀPARŪPĒJAS PAR SAVIEM IEDZĪVOTĀJIEM UN JAUNAJIEM SPECIĀLISTIEM!!! PALDIES NA!!!

 7. Jaunajiem, studiju beigušajiem, aldziņas neļauj noīrēt dzīvokli un viņi, arī citi jaunie speciālisti, spiesti doties patvēruma meklētāju gaitās uz citām valstīm, kur ir alga un apstākļi ģimenes uzturēšanai. Vispirms būtu jārūpējas par saviem iedzīvotājiem. NA vienīgie cenšas.

  • Jā, mans dēls arī šī iemesla dēļ bija spiests braukt uz ārzemēm-tikko pabeigta augstskola, darbu atrast grūti, alga tāda, ka pat izdzīvot grūti, bet, lai noīrētu dzīvokli, vajadzīga priekšapmaksa. Mana skolotājas alga-tad vēl bija 430 eiro, nu jau vairs tikai 320 eiro, izejas nekādas. Tad piedāvāja darbu ārzemēs, dzīvesvietas apmaksu pēc pirmās algas, ceļu arī apmaksāja. Tā, lūk, jaunieši spiesti pamest valsti, jo citu izeju neredz. Nu jau trīs gadi ārzemēs, kaut gan vēlētos būt savā zemē.

Draugiem Facebook Twitter Google+