×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

NA pēc atklātajām nepilnībām LNO prasa Dombrovskim atvainoties Jaunzemei-Grendei (3)

jaunzeme_grende19122

Pēc auditā atklātajām nepilnībām Latvijas Nacionālās operas (LNO) darbībā nacionālā apvienība “VL-TB/LNNK” (NA) pieprasa demisionējušajam premjeram Valdim Dombrovskim (V) atvainoties Žanetai Jaunzemei – Grendei (NA) par nepamatoto atbrīvošanu no kultūras ministres amata, teikts NA paziņojumā medijiem.

NA norāda, ka nupat publiskotie LNO audita rezultāti ir apstiprinājuši, ka bijušā LNO vadītāja Andreja Žagara laikā “sistemātiski un ilgstoši ir pieļauti dažādi būtiski pārkāpumi”. Šie rezultāti parāda, ka Dombrovskis, kurš bijušo kultūras ministri Žanetu Jaunzem-Grendi no amata atbrīvoja par mēģinājumu sakārtot situāciju operā, pieļāvis kļūdu. Tāpēc NA sagaida Dombrovska atvainošanos bijušajai kolēģei.

NA atzīmē, ka Jaunzeme – Grende amatu zaudēja divas dienas pēc tam, kad viņa no LNO valdes bija atsaukusi Žagaru. Toreiz Jaunzeme – Grende paziņoja, ka Žagars ir zaudējis viņas uzticību, jo operas pārvaldība ir nesaimnieciska un finanšu plūsmām trūkst caurskatāmības. “Neatkarīgās auditorkompānijas “Deloitte Latvia” ziņojums atklāj, ka šāda rīcība bija tālredzīga un pamatota. Tāpēc NA norāda, ka Dombrovska parakstītais rīkojums par Jaunzemes – Grendes atbrīvošanu no amata ir izrādījies nepamatots,” uzskata NA.

“Valdis Dombrovskis savulaik solīja, ka ir gatavs publiski atvainoties, ja izrādīsies, ka Žanetas Jaunzemes – Grendes rīcība, atstādinot operas vadītāju Andreju Žagaru, būs izrādījusies pamatota. Šobrīd to apstiprina starptautiskas un neatkarīgas kompānijas veiktais audits,” uzsver NA līdzpriekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars. “Žaneta Jaunzeme – Grende ir pelnījusi Valda Dombrovska atvainošanos. Tas būtu vīrišķīgs solis no bijušā premjera puses.”

Jau vēstīts, ka LNO padziļinātās izpētes finanšu un juridisko auditu par 2009.-2013.gada darbību veica auditorfirma SIA “Deloitte Latvia”, kuru LNO izvēlējās iepirkumu konkursā. Pakalpojums nodrošināts par 15 000 latu (21 343 eiro), neskaitot pievienotās vērtības nodokli. LNO audita rezultāti norādīja uz nepilnībām LNO līdzšinējās vadīšanas procesā kopumā, kas aptver finanšu un operatīvu plānošanu, plānu izpildi, analīzi un kontroli.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. “Gadījums ar Grendi” — arī ar Sprūdžu, Ķīli, Bērziņu un citiem parāda Dombrovska vadītās valdības vājo pusi: Drīzāk kā koncentrēt savas enerģijas lai cīnītos par latviskas Latvijas nostiprināšanu un saliedēšanu (piem. caur skolu sistēmu), Dombrovskis ar saviem padomdevējiem nemitīgi un sīkumaini knābaja savu koalīcijas partneŗu ministrus. Ar to viņš tikai iegrieza Vienotībai un sev pašam.

  2. Būtu gan NA saviem vēlētājiem ,arī man,jāatvainojas par nepiemērotas personas,fizkultūras institūta absolventes, apstiprināšanu kultūras ministres amatā.Nu nebij tacu orentēšanās sacensības “magnēts”jāvada!!!

    • Manuprāt, gadījums ar Grendi parāda mūsu valsts spoguli. Un, pasargā Dievs, ja kāds pie mums kailu karali nosauc par kailu karali.

Draugiem Facebook Twitter Google+