×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

NA piedāvās Levita kandidatūru prezidenta amatam (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Egils Levits.

Nacionālā apvienība (NA) koalīcijas partneriem kā savu Valsts prezidenta amata kandidātu piedāvās Eiropas Tiesas tiesnesi Egilu Levitu, pirmdien pēc apvienības valdes sēdes žurnālistiem apstiprināja NA līdzpriekšsēdētājs un Saiemas frakcijas vadītājs Gaidis Bērziņš.

Viņš informēja, ka koalīcijas partiju deleģētie pārstāvji otrdien plkst.11.30 tiksies “Vienotības” Saeimas frakcijā, lai spriestu par iespējām virzīt kopīgu kandidātu prezidenta amatam.

“No mūsu puses šis jautājums ir skaidrs, rītdien mēs turpināsim šo sarunu koalīcijā,” teica Bērziņš.

Taujāts, kādēļ NA virzīs Levitu, kaut arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) jau paziņojusi, ka viņu neatbalstīs, Bērziņš atbildēja, ka apvienība vēlēsies redzēt ZZS kandidātus. “Līdz šim mēs neesam dzirdējuši šos kandidātus,” norādīja politiķis.

“Koalīcijā joprojām no ZZS puses izskan viedoklis, ka koalīcija var vienoties, kaut gan nedaudz ne ar tādu optimisma pieskaņu, kā tas bija sākumā, kaut arī, manuprāt, optimisma devai tagad būtu jābūt lielākai. Mēs arī gribētu uzklausīt ZZS viedokli šajā situācijā un tad virzīties tālāk,” pauda Bērziņš

Uz jautājumu, kad koalīcija varētu vienoties par vienu kandidātu, NA līdzpriekšsēdētājs atbildēja, ka “mēs saprotam, ka šis laiks tuvojas, skaidrībai ir jābūt”.

Pēc viņa domām, labu indikāciju devušas diskusijas, ko politiķi rīkoja ar dažādām sabiedrības grupām. “Es domāju, ka tas ir pamats, uz ko var veidot platformu nākamajam prezidentam,” pārliecināts Bērziņš.

Vaicāts, vai koalīcijas partnerus nebaida iespēja, ka ZZS varētu bloķēties ar opozīcijas partijām un prezidenta amatā ievēlēt Latvijas Reģionu apvienības līderi Mārtiņu Bondaru, Bērziņš atbildēja, ka “es ļoti ceru, ka ZZS būs valstiska pieeja šim jautājumam un droši vien izvērtēs arī šos kritērijus, par ko mēs esam arī publiskajā telpā diskutējuši, ņems vērā arī ģeopolitiskos un drošības aspektus”.

Jau ziņots, ka koalīcijas partijas šonedēļ valdes sēdēs sāks apspriest Valsts prezidenta amata kandidātus.

Pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš prezidenta amatu ieņem kopš 2011.gada 8.jūlija, nolēmis nekandidēt uz otro termiņu. “Es daru zināmu, ka nebūšu viens no kandidātiem nākamajam Valsts prezidenta termiņam,” paziņojumā piektdien pauda Bērziņš.

Likums paredz, ka kandidatūras Valsts prezidenta amatam iesniedzamas ne vēlāk kā 45 dienas pirms esošā prezidenta pilnvaru laika beigām. Savukārt prezidenta vēlēšanām Saeimas sēde jāsasauc ne vēlāk kā 30 dienu pirms esošā Valsts prezidenta pilnvaru laika beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Levits un tikai Levits.

  2. Kad jūs esat redzējuši, ka esošie vai bijušie komunisti izvirzītu un balsotu par nacionāli noskaņotu, īsti patriotisku prezidentu? Tāpēc jau Brigmanim tik ļoti vajadzēja aizklātu balsošanu prezidenta izvēlē. Viņu elks ir kosmopolīts, manipulējams cilvēks, kura darbību var ietekmēt un grozīt atkarībā no ZZS un tās satelītpartiju iegribām. Ir naivi cerēt, ka Lembergs un co šo amatu pēkšņi uzdāvinās NA. Valsts intereses! Kādas muļķības! Tās Brigmaņa izpratnē vispirms ir Ventspils un Liepājas sīkpartiju bosu intereses! Un atbilstoši šīm interesēm arī tiks piedāvāts prezidenta kandidāts no šīs partijas.

  3. Butu loti labs un energisks Latvijas aizstavs, citiem tads nav vajadzigs jo tads neatbilst vinu merkiem.

  4. Levits ir cilvēks, kuru nesaprot un neatbalsta lumpenproletariāts.

  5. nevajag jums labu prezidentu ,būs jums bērzinveidīgais… .

  6. Prezidente būs Solvita Āboltiņa. Par viņu balsos V, daļa no ZZS un gandrīz viss SC. ZZS par to saņems atpakaļ Vides un reģionālās attīstības ministriju, bet SC – krievu TV kanālu.
    Valdība kritīs un NA nonāks opozīcijā pie Sudrabas un Bondara.

    • ja preziden†e būs Solvita Ābol†iņa, tad lai paliek biedrs Berziņa kungs – paglups un bremze, bet vismaz nav svõločs. bet valdība šā kā tā drīz kritīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+