×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

NA radies iespaids, ka prezidents neizskata Pabrika kandidatūru premjera amatam (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" pārstāvji - līdzpriekšsēdētāji Gaidis Bērziņš (no kreisās) un Raivis Dzintars.

Pēc sarunas ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājam Raivim Dzintaram radies iespaids, ka trešdien premjera amata kandidāts vēl netiks nominēts un prezidents neizskata pašreizējā aizsardzības ministra Arta Pabrika (V) kandidatūru šim amatam.

“Tas, ko mēs saklausījām, – prezidents neizskata Pabrika kunga kandidatūru,” žurnālistiem sacīja Dzintars. Politiķis piebilda, ka VL-TB/LNNK pārstāvji vēlējās precīzāk saprast prezidenta argumentus, kāpēc ir noraidīts “Vienotības” virzītais kandidāts premjera amatam, tomēr prezidents paudis pārliecību, ka Pabriks nav stiprākais no iespējamiem kandidātiem. Prezidents arī esot teicis, kā redz šādus spēcīgus kandidātus gan “Vienotības” rindās, gan ārpus šīs partijas.

Vienlaikus Dzintars atzina, ka konkrētu argumentāciju neizdevās saklausīt, jo tā bija “pietiekami noslēpumaina”, apelējot arī pie neizpaužamās informācijas.

Prezidentam gan bija konkrēts uzstādījums – jaunajai valdībai un tās vadītājam jābūt rīcībspējīgākam salīdzinājumā ar pašreizējo valdību, bet, kamēr šis spēcīgākais modelis nav izveidots, darbu turpina pašreizējā valdība.

Savukārt VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš žurnālistiem norādīja, ka, runājot par iespējamo valdības modeli, prezidents esot paudis, ka galvenais ir stabils vairākums un jaunajai valdībai būtu jānostrādā līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām.

Komentējot Pabrika iepriekš teikto, ka ar prezidentu pārrunātas iespējamās valdības aprises, Dzintars pauda viedokli, ka, visticamāk, netika runāts par pilnu valdības sastāvu vai ministriju sadalījumu, bet drīzāk par valdības veidošanas principiem.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), vaicāts, vai arī viņam radies iespaids, ka prezidents neizskata Pabrika kandidatūru premjera amatam, šodien žurnālistiem sacīja, ka atbildi uz šo jautājumu varēs uzzināt tikai rīt. “Es domāju, ka atbildi uz šo jautājumu sniegsim rīt, kad prezidents sniegs komentāru par politisko sarunu raundu,” viņš sacīja.

Viņš atzina, ka ir iespējami varianti ar bezpartejisku kandidātu, taču “Vienotība” ir izvirzījusi savu kandidātu un ir jāgaida, ko teiks Valsts prezidents.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Valsts prezidents decembra sākumā pieņēma lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem “Vienotības” premjera amata kandidātiem.

Bērziņam sarunu gaitā nebija radusies pārliecība, ka trīs izvirzītie kandidāti Ministru prezidenta amatam ir stiprākie, ko “Vienotība” var piedāvāt. “Vienotība” premjera amatam piedāvāja aizsardzības ministru Pabriku, premjera padomnieku Intu Dālderi un Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.

Valsts prezidents neoficiāli bija izteicis piedāvājumu uzņemties valdības vadīšanu Saeimas priekšsēdētājai “Vienotības” līderei Solvitai Āboltiņai, kura sarunā ar prezidentu bija noraidījusi šo piedāvājumu.

Pagājušās nedēļas piektdienā “Vienotības” frakcija un valde kopīgā sēdē vienojās atkārtoti par premjera amata kandidātu izvirzīt Pabriku un cer uz dialogu ar Valsts prezidentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Žēl, ka uz 54 bojā gājušo upuru fona Zolitūdē Bērziņš spēlē politiskas spēlītes, neko konkrēti šajās konsultācijas nepasakot un faktiski vazā V aiz deguna. Laikam V ir pamatīgi uzkāpusi Bērziņam “uz varžacīm”.(“Čaļi, sen neesat pa purnu dabūjuši!” stilā).

Draugiem Facebook Twitter Google+