×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2015
Drukāt

NA Saeimas deputāti vēl nezina, ko darīs ar savu algas pieaugumu nākamgad (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāts Imants Parādnieks

Aģentūras BNS aptaujātie Nacionālās apvienības (NA) Saeimas deputāti pauda, ka vēl nezina, kāda būs turpmākā partiju apvienības rīcība pēc Saeimas lēmuma noraidīt deputātu algu iesaldēšanu nākamgad.

Šobrīd spēkā esošais Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz Saeimas deputātu algas piesaisti aizpagājušā gada vidējai algai valstī ar koeficientu 3,2 un vidējās algas kāpumam. Tas nozīmē, ka 2016.gadā deputāta algai  jāpieaug par 157 eiro.

Imants Parādnieks aģentūrai BNS sacīja, ka NA bija vairāki priekšlikumi, kur novirzīt 0,7 miljonus eiro, kas veidotos no deputātu nākamā gada algu iesaldēšanas. Viens no tiem paredzējis 20% atlaidi daudzbērnu ģimeņu braucieniem ar Rīgas pasažieru vilcienu. Tomēr pēc Saeimas lēmuma noraidīt algu iesaldēšanu šādas ieceres izpaliek, atzina politiķis.

Viņš izteica šaubas, vai frakcija vienosies savu algu pielikumus novirzīt kādam noteiktam mērķim, jo bijis plānots, ka parlaments kopīgi atteiksies no atalgojuma pieauguma.

Reizē parlamentārietis norādīja – ja kāds no frakcijas deputātiem ierosinās NA algu pielikumu novirzīt demogrāfijas atbalstam, par to tiks lemts.

Savukārt Saeimas priekšsēdētāja un NA biedre Ināra Mūrniece norādīja, ka frakcija vēl lems par savu pozīciju. “Tas ir pārrunu jautājums. Pirms šī iniciatīva tika noraidīta, bija doma, ka tā varētu būt tādai pavisam nelielai demogrāfijas programmas atbalstīšanai. Bet mēs par to frakcijā lemsim un diskutēsim, kāds ir mūsu kopējais lēmums,” viņa sacīja.

NA deputāts Jānis Dombrava, atbildot uz jautājumu, sacīja, ka frakcijā vēl tiks pārrunāts, ko darīt ar deputātu algas pieaugumu.

“Šis jautājums ir dažādi izvērtējams. Ir bijusi prakse, ka ziedojam, un neizslēdzu, ka varētu tā darīt arī šoreiz,” viņš teica.

Vienlaikus Dombrava minēja, ka NA varētu atkārtoti iesniegt Saeimā priekšlikumu “iesaldēt” deputātu algas, jo iepriekš bijusi pārliecība, ka šis priekšlikums gūs atbalstu parlamentā.

Einārs Cilinskis pieļāva, ka papildus naudu, ko deputāti ik mēnesi iegūs klāt algai, varētu tikt novirzīta labdarības mērķiem. Arī NA Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins piekrita, ka algas pieaugumu varētu izlietot to ziedojot labdarības projektiem.

Saeima ceturtdien, 1.oktobrī, noraidīja NA ierosinājumu nākamgad iesaldēt deputātu algas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. KĀPĒC NEVIENS ŽURNĀLISTS NEPAJAUTĀ NABAGAJIEM PENSIONĀRIEM, KO VIŅI IESĀKS PĒC DAŽU EIRIŅU PIELIKUMA AR SAVU NIECĪGO PENSIJU???????????? VARBŪT NO SAJŪSMAS LAUZĪS KRĒSLUS……

 2. KĀ nezina?Viņi bija pret palielināšanu,zinot,ka citi nobalsos par.Tas bija milzu populisms un pensionāru izpatikšanai,Tagad viņiem tā nauda ,pielikums,visai NA jāziedo pansionātiem un patversmēm.Citādi sanāk neiedomājama divkosība — grābt ogles ar citu rokām.

 3. Novirziet algas palielinājumu slimu bērnu ārstēšanai.

 4. Novirziet algas palielinājumu slimu bērnu ārstēšanai.

 5. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Nepatīk, ka pieauguši cilvēki, turklāt tiešām solīdas un patriotiskas partijas deputāti, turpina spēlēt bērnišķīgu komēdiju. Kā jau pirms padaudziem gadiem noteikts likumā, Saeimas deputātu algas lielums ar attiecīgu koeficientu piesaistīts vidējai algai valstī. Ja pieaug vidējā alga, atbilstīgi pieaug arī deputātu alga. Tā tas noticis kopš šī likuma pieņemšanas, un tā notiks arī nākamgad.
  Taču NA dzīlēs nobrieda ideja pārtaisīt šo likumu un deputātu algas ‘iesaldēt’, lai solidarizētos ar pensionāriem un mazo algu saņēmējiem. Citu frakciju deputāti šo ideju neatbalstīja un noraidīja kā populistisku. Un jāpiekrīt, ka tā patiešām arī ir.

  Pieņemsim, ka 100 deputātu ‘iesaldē’ gaidāmo 157 eiro algu paaugstinājumu un ietaupījumu novēl 600 tūkstošiem pensionāru. Katram pensionāram iznāk papildus akurāt 2,6 eiro centi mēnesī. Solidaritāte – tas skan cēli, 2,6 eiro centi – nožēlojami.
  Vai to dēļ ir prāta darbs bezgalīgi turpināt šo publisko ‘augstsirdības’ teātri, prātojot, ko nu darīt ar ‘lieko’ naudu? Līdz gada beigām vēl 3 mēneši, lai katrs pie sevis klusībā izdomā.
  Tikai, lai neaizmirst piedeklarēt, lai neiznāk tāds pats nesmukums kā Belēvičam!

 6. ne kauna , ne goda ,
  nožēlojamie badmiras !

 7. Ko darīt,ja palielina algu par četriem iztikas minimumiem?Tāda pati problēma nerastos tiem,kuriem jāiztiek no viena minimuma,jo arī pieckārt to palielinot līdz normālai dzīvei vēl tālu.Tā ka šajā joma galveno lomu spēle varnešu neslēptais homofobisms,kurš joprojam ir tendets uz progresu.

 8. ziedojiet to naudu slimo bērnu vajadzībām ziedot.lv, lai mums mazāk jāziedo, jo jūs jau no savām minimālajām algām to nemēdzot darīt, visi ziedojumi pārsvarā tiek savākti no pensionāriem un daudzbērnu ģimenēm, tiem vsmaz ir sirds krūtīs, atšķirībā no jums.

Draugiem Facebook Twitter Google+