×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

NA sola atbalstīt budžetu, ja netiks pārkāptas panāktās vienošanās

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc frakcijas pārstāvju tikšanās ar Valsts prezidentu.

Par nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (NA) prioritātēm nākamā budžeta kontekstā – kultūru, demogrāfiju un uzturēšanas atļaujām – kompromiss ir panākts, tāpēc NA plāno atbalstīt nākamā gada budžeta projektu, ja pašreizējās vienošanās tiks ievērotas.

NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars žurnālistiem sacīja, ka par budžetu jāvienojas visām partijām, tomēr par NA būtiskākajām prasībām varētu tikt panākts kompromiss. Viņš gan prognozēja, ka priekšlikumi un diskusijas saistībā ar budžetu vēl varētu būt, bet tās būs “mazākas diskusijas” nekā bija, piemēram, uzturēšanās atļauju jautājumā.

Dzintars arī neredz būtiskus šķēršļus, kas varētu liegt vienoties par budžetu, ja līdz šim panāktās vienošanās paliks spēkā. Viņš gan piebilda, ka Latvijas politiskajā vidē “vienošanās mēdz strauji mainīties, deformēties un parādās nosacījumi, kāpēc to neizpildīt”, tāpēc aicināja neskriet notikumiem pa priekšu.

Vienošanās dokuments termiņuzturēšanās atļauju jautājumā, kuram piekrīt koalīcijas partiju vadītāji, nav ideāls, bet ir absolūtais maksimums, ko var īstenot šīs valdības sastāvā, izteicās Dzintars. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka bez nacionālās apvienības prasībām un uzstājības šajā jautājumā nekāds pašreizējās sistēmas ierobežojums nebūtu panākts.

Komentējot līdz iepriekš noslēgto vienošanos ar Reformu partiju (RP), kas paredzēja sadarbību šajā parlamenta sasaukumā, Dzintars sacīja – no nacionālās apvienības puses spēkā paliek tas, ka būtiskos jautājumos šiem politiskajiem spēkiem jākonsultējas un jāsadarbojas.

Kā ziņots, valdošā koalīcija šodien panāca vienošanos termiņuzturēšanās atļauju jautājumā, par ko oficiāli gan vienosies rīt koalīcijas padomes sēdē.

Iespējamā vienošanās paredz ierobežojumu 700 darījumu virs 150 000 eiro un vēl 100 darījumu gadā, kuru apmērs ir vairāk nekā 0,5 miljoni eiro. Turpmākajos gados darījumu apjoms pakāpeniski samazināsies par 175, bet 2016.gadā tiks veikta sistēmas pārskatīšana un lemts par tālāko rīcību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+