×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

NA: termiņuzturēšanās atļauju kompromiss varētu būt par 700 līdz 750 darījumiem gadā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai!"/LNNK (VL-TB/LNNK) Saeimas deputāti Imants Parādnieks (no kreisās) un Raivis Dzintars pirms demogrāfijas jautājumu darba grupas sanāksmes, kurā valdošās koalīcijas partijas parakstīs vienošanos par papildu naudas piešķiršanu demogrāfijai.

Kompromiss par termiņuzturēšanās atļaujām ārzemniekiem apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi Latvijā varētu būt 700 līdz 750 darījumi gada laikā, bet ar katru nākamo gadu kvota samazinātos, pastāstīja Nacionālās apvienības (NA) preses sekretāre Laila Ozoliņa.

Pirmdien šo variantu apspriedīs koalīcijas tikšanās laikā.

Pēc viņas sacītā, sarunās ar premjeru panākta vienošanās, ka nākamgad kvota atļauju izsniegšanai varētu būt no 700 līdz 750 darījumiem, savukārt ar katru nākamo gadu kvotu samazinātu par 150 līdz 200 darījumiem.

Papildu nosacījums būtu vienotais slieksnis visiem darījumiem vismaz 150 tūkstošu eiro apmērā, neatkarīgi no īpašuma atrašanās vietas. Paredzētas arī iemaksas fondā – vismaz 25 tūkstošu eiro.

Premjers iepriekš medijos pieļāva, ka kvota varētu tikt ieviesta, taču viņš uzsvēra, ka jāņem vērā nozares intereses. Premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) iepriekš minēja, ka kvota varētu būt no 1500 līdz 2000 darījumiem.

Pašlaik termiņuzturēšanās atļauju ārzemniekam ir tiesības pieprasīt uz laiku, kas nepārsniedz piecus gadus, ja viņš iegādājies nekustamo īpašumu Rīgā, Rīgas reģionā vai lielajās pilsētās par summu ne mazāku kā 100 000 latu vai arī nekustamo īpašumu ārpus Rīgas par kopējo summu ne mazāku par 50 000 latu.

Šī jautājuma dēļ NA ceturtdien nenobalsoja par 2014.gada budžeta projekta nodošanu komisijām.

BNS

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas nozīmē, ka gada laikā mūsu zeme varēs ierasties 700 salašņas, kuri sevi dēvēs par “investoriem” un kuru kapitāla izcelsmi, neviens nespēs pārbaudīt. Bet, vai kāds no tiem radījumiem, kuri balso par to, lai mūsu valstī atļautu piekopt šo prostitūcijai pielīdzināmo biznesu, ir padomājis par to, ka neviens Latvijas Republikas iedzīvotajs nevar nopirkt zemi Krievijā vai Ķīnā?

Draugiem Facebook Twitter Google+