×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

VL-TB/LNNK tieslietu ministra amatam virza Gaidi Bērziņu (papildināts) (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) tieslietu ministra amatam virzīs partijas līdzpriekšsēdētāju un pašreizējo Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāru Gaidi Bērziņu.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien vēl pirms VL-TB/LNNK pieņemtā lēmuma norādīja – ja nacionālā apvienība izvirzīs Bērziņa kandidatūru, viņa uz šādu lēmumu raudzīsies ļoti pozitīvi. Straujuma netieši pieļāva, ka balsojums par tieslietu ministra kandidatūru varētu notikt šonedēļ, kad varētu tikt sasaukta Saeimas ārkārtas sēdē. Ārkārtas sēdi nepieciešams sasaukt saistībā ar Āfrikas cūku mēra jautājumu.

Runājot par nākamā tieslietu ministra pienākumiem, Bērziņš pēc koalīcijas padomes sēdes šodien norādīja, ka Tieslietu ministrija (TM) ir sākusi vairākas aktivitātes, lai efektivizētu tieslietu sistēmu. Daļa no darbiem jau esot izdarīti, un daļa aizsākto procesu ir jāpabeidz līdz šīs valdības darba beigām.

Viens no darbiem ir priekšlikumu gatavošana Šķīrējtiesu likumā, kas Saeimā tiek skatīts trešajā lasījumā. Maksātnespējas administratoru darbību regulējošie grozījumi jau ir iesniegti Saeimā, savukārt elektronisko izsoļu jautājumā TM grib iezīmēt konkrētus termiņus, kad tās varēs ieviest dzīvē, norādīja šodien tieslietu ministra amatam izvirzītais kandidāts.

Bērziņš jau iepriekš vairākas reizes ieņēma tieslietu ministra amatu. Iepriekšējā, Valda Dombrovska (V) vadītājā valdībā, Bērziņš demisionēja, jo viņam un premjeram esot bijuši pārāk atšķirīgi viedokļi par ebreju īpašumu kompensācijas jautājumu.

Vaicāta par šo aspektu, Straujuma norādīja, ka viņas pašlaik vadītā valdība nerisinās ebreju īpašumu restitūcijas jautājumu. Arī Bērziņš norādīja, ka šī lieta nav Ministru kabineta darba kārtībā.

Kā ziņots, līdzšinējā tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNK) nolēma demisionēt pēc tam, kad atklājās, ka ģenerālprokurors nav mainījis Satversmes aizsardzības biroja lēmumu par atteikumu Brokai piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam. Pielaides trūkums neliedz Brokai ieņemt tieslietu ministra amatu, taču viņa nevar piedalīties atsevišķu jautājumu izskatīšanā valdībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. tak bija jau Žduns Berjozkins!

  2. Lai būtu Tieslietu ministrs, tad šim cilvēkam jabūt gudram un izglītotam ļoti daudzos jautājumos, bet diemžēl Bērziņš ir ļoti tuvredzīgs un aprobežots savā spriešanā, ja pieļāvā izsludināt likumu, ka vienīgā Pareizticīgā patriarhija Latvijas valstī var būt Maskavas Patriarhija – tātad jebkurai citai patriarhijas pārstāvniecībai musu valstī ir liegts pastāvēt – vārdu sakot, maskaviešu intereses un iespaidi šeit tiek nodrošināti pilnā mērā! Vai tāds cilvēks vispār domā par Latvijas valsti un latviešu tautu?

  3. Atbalstu šo kandidatūru. G.Bērziņš bija tas ,kas neļāva Dombrovskim atdot ebrejiem īpšumus Latvijā ko tiem nolaupīja Vācija un Krievija izraisot otro pasaules karu. G.Bērziņš krasi iestājās pret un demisionēja atsakoties pildīt Dombrovska pavēli un ebreju cēlā viesa no ASV mantrausīgās vēlmes šajā jomā.

    • Pāragri spriest un vērtēt, bet jāļauj Bērziņam strādāt. Daudzi mediķi viņu vērtē atzinīgi un nākotnē raugās cerīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+