×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

NA un RP: nākamgad jāpārtrauc tirgot uzturēšanās atļaujas un jāpalielina skolotāju algas

LETALETA

Reformu partija (RP) un Nacionālā apvienība (NA) izplatījušas kopīgu paziņojumu, kurā norāda četrus uzdevumus, kas valdībai jāpaveic, veidojot valsts budžetu 2014. gadam.

 

Partiju kopīgajā paziņojumā teikts, ka nepieciešams rast papildu finansējumu pedagogu algu pieaugumam; jāīsteno valsts atbalsta programma dzimstības veicināšanai, ietverot māmiņalgu apmēra un izmaksu perioda palielināšanu, izveidojot demogrāfijas fondu un īstenojot pirmā mājokļa iegādes atbalsta programmu ģimenēm.

Tāpat partijas norāda, ka nākamgad pakāpeniski jāpārtrauc uzturēšanās atļauju piešķiršana ārvalstniekiem par nekustamā īpašuma iegādi, pārejas posmā no šiem darījumiem būtiski palielinot valsts ienākumus; kā arī papildu ienākumu gūšanai valsts budžetā jāievieš ar pašvaldībām analoģisks ostu maksas atskaitījums.

Paziņojumā teikts, ka 2014.gada valsts budžeta veidošanas procesā partijas pilnībā nodrošina abpusēju atbalstu šo uzdevumu izpildei.

Kopīgo paziņojumu partiju vārdā parakstījuši Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”–TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars un RP priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

NA iepriekš norādīja, ka demogrāfijas veicināšanas īstenošanai nepieciešami 18 miljoni latu, kas varētu ietvert minimālās māmiņalgas palielināšanu un vecāku pabalsta izmaksas termiņa pagarināšanu līdz 1,5 gadiem. NA atzina, ka Tieslietu ministrija pašreizējā situācijā ir apmierināta ar piešķirto finansējumu, savukārt Kultūras ministrijai prasīto apmēram 40 miljonu latu vietā tikuši vien desmit miljoni latu, kas ir absolūti nepieņemami.

Savukārt RP norādīja, ka, atrisinot Izglītības un zinātnes ministrijas finansējuma jautājumu, partijai iebildumu pret budžetu nebūs.

Jau vēstīts, ka nākamā gada budžetā papildus būs iespējams sadalīt 88,7 miljonus latu, no kuriem lielāko daļu iecerēts novirzīt Satiksmes ministrijai un Veselības ministrijai.

Valdība ir sākusi darbu pie nākamā gada budžeta, ko plānots veidot ar deficītu līdz 0,9% no iekšzemes kopprodukta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+