×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. septembris, 2013
Drukāt

NA un ZZS apmainās ar viedokļiem par budžeta prioritātēm un vienojas par sadarbību

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai" (VL) līderis Imants Parādnieks (no kreisās), Zaļo un zemnieku savienības 9.Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK pārstāvji Gaidis Bērziņš, Dzintars Rasnačs un Einārs Cilinskis pirms vadību veidojošās koalīcijas ārkārtas sanāksmes.

Nacionālā apvienība (NA) un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) trešdien apmainījās ar viedokļiem par nākamā gada budžeta prioritātēm un vienojās par turpmāko sadarbību, pēc tikšanās trešdien pastāstīja abu partiju pārstāvji.

NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars sacīja, ka ir jautājumi, kuros nepieciešams ZZS atbalsts, tādēļ abiem politiskajiem spēkiem jātiekas arī turpmāk.

“Pārrunājām jautājumus, kuru risināšana atkarīga arī no Zaļo un zemnieku savienības atbalsta. Piemēram, Satversmes preambulā. Informējām arī par mūsu ieceri izstrādāt valstiskās audzināšanas programmu, ceram uz atbalstu arī šajā jautājumā. Vispārējais secinājums ir, ka valstiski svarīgos jautājumos abas partijas balsojušas līdzīgi un spējušas vienoties, un jautājumu apspriešanā mēs varētu arī turpmāk tikties,” viņš teica.

Savukārt ZZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis atzina, ka sarunas ar NA bijušas produktīvas.

“Šādā kontekstā tikšanās līdzīgi domājošām partijām ir ļoti loģiskas, konstruktīvas, par kurām mēs varētu vienoties arī uz priekšu. Vēl viens jautājums, par ko mēs šodien runājām, bija lauksaimniecības zemes izpārdošana ārzemniekiem, par ko mums viedokļi sakrīt. Tā kā nākamgad beidzas līgumi, mums kopīgiem spēkiem jāstrādā pie likumdošanas, lai mūsu valsts iedzīvotājiem būtu iespējas zemes iegādāties,” uzskata Brigmanis.

Pašlaik starp partijām ir vienprātība demogrāfijas jautājumā, tomēr atšķirīgi viedokļi ir par uzturēšanās atļauju tirdzniecības pārtraukšanu vai ierobežošanu, paskaidroja NA pārstāvis.

Brigmanis sarunās uzsvēris arī ZZS prioritātes – pašvaldību jautājumus un pensionāru prasības, piebilstot, ka “nevaram budžetu iedzīt tādā milzīgā strupceļā”.

Dzintars norādīja, ka NA joprojām uzskata, ka nav jāvelk robežas starp partijām. “Latviešu tauta nav tik liela, lai vilktu ierakuma līnijas pēc partejiskās piederības. Mēs uzskatām, ka komunikācija būtu jāstiprina starp partijām, kas strādājušas pie Satversmes preambulas. Un arī pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām tas būtu viens no optimālākajiem koalīcijas modeļiem,” pauda NA pārstāvis. Tomēr Brigmanis šādu iespēju gan noraidīja.

Viņš gan sacīja, ka opozīcijai un pozīcijai savstarpēji jādiskutē, bet nesaskaņas koalīcijā jārisina labējām partijām vienai ar otru.

“Koalīcija ir darbspējīga, bet iekšējās problēmas neviens cits viņu vietā neatrisinās, ir jārunā ar koalīcijas partneriem. Manuprāt, tā būtu pareiza politiskā prakse, ka par jautājumiem, kas visnotaļ svarīgi Latvijas valstij, vienotos gan pozīcijā, gan opozīcijā,” uzskata Brigmanis.

Jau vēstīts, ka valdība sākusi darbu pie nākamā gada budžeta, ko paredzēts Saeimā iesniegt līdz oktobra sākumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+