Latvijā
Politika

12. Saeimas vēlēšanas: NA sarakstos vēsturnieki, valodnieki, skolotāji
 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-LETA

Nacionālās apvienības (NA) sarakstā uz 12. Saeimu kandidēs visi pašreizējie partijas parlamenta deputāti un liela daļa Rīgas domes frakcijas.

Nacionāļu rindas papildinājuši arī vairāki bijušie “Vienotības” pārstāvji, kuriem atvēlētas samērā labas vietas sarakstos. Inguna Rībena būs piektā Rīgas apgabalā, Andris Buiķis – astotais Zemgalē un Janīna Kursīte-Pakule – septītā Kurzemē. Tāpat NA pievienojies līdzšinējais ārpusfrakciju deputāts Gunārs Rusiņš, kuram atvēlēta septītā vieta Vidzemes apgabalā.

NA deputātu kandidātu sarakstā nav izbijušās tieslietu ministres Baibas Brokas, kuras tēlam ēnu metis Satversmes aizsardzības biroja atteikums piešķirt pielaidi valsts noslēpumam. Toties atgriezties deputāta krēslā mēģinās bijušais deputāts Kārlis Krēsliņš, kurš šī gada martā nolika deputāta mandātu, reaģējot uz ziņām, ka viņa dēls iesaistīts “legālo narkotiku” lietā.

NA atslēgas jautājumi ir latviešu valodas statuss, vēstures skaidrošana un demogrāfija. Tas atstājis savu ietekmi arī uz sarakstiem, kuros atrodams samērā daudz vēsturnieku, valodnieku, pedagogu, kā arī vairākas jaunās māmiņas un ģimeņu organizāciju vadītājas. Vēsturniekam un filmas “Padomju stāsts” režisoram Edvīnam Šnorem pat atvēlēta pirmā vieta partijas Zemgales apgabalā, bet viņa kolēģis Ritvars Jansons ir 14. vietā Rīgas sarakstā. Valodniekus pārstāv jau minētā Janīna Kursīte-Pakule un viņas brālis – ilggadējais Valsts valodas centra Kontroles daļas vadītājs Antons Kursītis.

Sarakstu iesniegšana turpināsies līdz 5. augustam. Līdz šīm Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegti piecu partiju – “Suverenitātes”, “Saskaņas”, “Vienotības”, Nacionālās apvienības un ZZS – sarak­sti. Kā informē CVK, interesi par kandidātu sarakstu sagatavošanu izrādījušas arī partijas “Vienoti Latvijai”, Jaunā konservatīvā partija, “No sirds Latvijai”, “Latvijas attīstībai”, Latvijas Reģionu apvienība, “Izaugsme”, Latvijas Krievu savienība un “Mūsu zeme”.

LA.lv