Foto – LETA

Nabadzības dziļums Latvijā palielinās 0

Nabadzības dziļums palielinās, kā arī iedzīvotāju materiālā situācija – galvenokārt patēriņa cenu pieauguma rezultātā – pakāpeniski pasliktinās, ar šādiem datiem šodien tika iepazīstināta Ministru kabineta komiteja, uzklausot LM informatīvo ziņojumu “Pārskats par bērnu stāvokli Latvijā 2011.gadā”.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Lai arī pēckrīzes periodā vērojama pozitīva nabadzības samazināšanās tendence – 2009.gadā nabadzības riskam bija pakļauti 21% un 2010.gadā 19% iedzīvotāju, no kuriem 2009.gadā 27% un 2010.gadā 25% bijuši bērni -, iedzīvotāju īpatsvara, kas atrodas zem nabadzības riska sliekšņa, samazināšanās ir panākta, jo samazinājās arī nabadzības riska slieksnis, norāda LM.

Arī 2011.gadā bija vērojama nabadzības samazināšanās tendence, tomēr, tāpat kā iepriekšējos gados, krīzes ietekmē nabadzībai un sociālajai atstumtībai pakļauto iedzīvotāju skaits, tostarp bērnu, valstī saglabājas satraucoši augsts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt bērni ir pakļauti nabadzības riskam vairāk nekā iedzīvotāji kopumā, secinājusi LM. Krīzes ietekme uz bērniem ir divējāda – augsts bezdarba līmenis būtiski mazina ienākumus un palielina nabadzības risku daudzām ģimenēm, savukārt valsts budžeta konsolidācija ietekmēja to, ka samazinās finansējums bērnu attīstībai un labklājībai nozīmīgajiem pakalpojumiem.

Eiropas Savienībā ir vidēji 21% bērnu vecumā līdz 15 gadiem, kuri cieš no materiālās nenodrošinātības. Ziemeļvalstīs, Nīderlandē un Luksemburgā šie rādītāji ir 3% līdz 7% robežās, Bulgārijā un Rumānijā – 70%, bet Latvijā – 45%. Tātad nabadzības riskam pakļauto bērnu īpatsvars Latvijā 2011.gadā bija trešais lielākais starp ES valstīm.

Šie skaitļi reālo situāciju ataino tikai daļēji, jo neatspoguļo tos bērnus, kuri tiek pakļauti gan sociālajai atstumtībai, gan arī citām nelabvēlīgām ietekmēm – vardarbības upuri, atkarības vielu lietotāji, no savām ģimenēm šķirtie bērni, bērni invalīdi un bērni, kas dzīvo īpaši nabadzīgajās teritorijās.

Ņemot vērā gan iepriekš minētās, gan citas pārskatā par bērnu stāvokli Latvijā 2011.gadā identificētās problēmas, Labklājības ministrija ir sagatavojusi priekšlikumu, atbilstoši kuram līdz 2013.gada 15.martam vairākām ministrijām jāiesniedz Labklājības ministrijai savi priekšlikumi problēmu iespējamam risinājumam.

Priekšlikumi tiks gaidīti no Veselības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Tieslietu ministrijas un Satiksmes ministrijas. Tomēr šo uzdevumu ministrijas saņems tikai tad, kad ziņojums tiks prezentēts valdībā. Tas savukārt varētu notikt jau rīt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.