×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. novembris, 2015
Drukāt

Nabadzības psiholoģija – kā no tās atbrīvoties un mainīt domāšanu? (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Katrs no mums kādu reizi būs domājis, kādēļ vieni ir turīgi ļaudis, bet citi slīgst nabadzībā. Vai nekad neesat pieļāvuši domu, ka bagātajiem un nabadzīgajiem cilvēkiem ir pilnīgi pretēja pasaules uztvere? Bieži gadās, ka cilvēki, kuri nav guvuši materiāla rakstura panākumus, ir pietiekami gudri, talantīgi un nav sliņķi… Kur tad meklējama iespējamā panākumu trūkumu vaina? Iespējams, ka noteicošais faktors meklējams veidā, kādā uztveram pasauli un notiekošo tajā. Turpinājumā piedāvājam Businessinsider.com apkopotos svarīgākos aspektus, kas traucē gūt materiālus panākumus.

Bailes no atbildības

Daudzi cilvēki vairās uzņemties atbildību savā profesionālajā darbības sfērā, personiskajā dzīvē, attiecībās. Ar cilvēku, kurš to nav gatavs darīt, ir grūti sastrādāties. Visticamāk, ar šādiem cilvēkiem biznesā nerēķināsies.

Globālu finansiālu mērķu trūkums

Vēlaties kļūt par miljonāru? Varbūt par miljardieri? Maz būs tādu, kuri atbildēs noliedzoši. Tiesa, nebūs daudz arī to cilvēku, kam būs rūpīgi izstrādāts plāns, kā virzīties pretī šiem mērķiem. Padomā par to, varbūt pienācis laiks savu dzīvi strukturizēt un pakārtot to saviem mērķiem un sapņiem?

Stabilu ienākumu meklējumi

Šis uzdevums gandrīz nav izpildāms. Mēs šobrīd dzīvojam strauji mainīgā vidē, kurā nepastāv absolūta stabilitāte. Vai darba devējs, kurš nespēj garantēt pat sava biznesa stabilitāti var nodrošināt drošu nākotni saviem darbiniekiem? Protams, ka pastāv profesijas, kas būs pieprasītas visos laikos. Vai nu apgūsti vienu no tām, vai arī neslīgsti iluzoros meklējumos pēc nepastāvošas stabilitātes.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ļoti labs raksts. Komentāri pilnībā apstiprina raksta patiesumu.

 2. Viduslaikos bija mantiskais cenzs vēlēšanu tiesībās brīvajiem pilsoņiem.Tajos neietilpa,protams,visi dzimtcilvēki,sievietes un pārējie vergi.Bagātākie muižnieki aritmētiku izprata precīzi un viennozīmīgi secināja,ka demokrātijas apstākļos tiks izbalsoti un zaudēs visu.Gan varu,gan īpašumus,gan zemi.Mantiskais cenzs tika uzturēts ar militāru spēku.Maigās varas veidā to balstīja baznīca un jurisdikcija.Tagad demokrātijas apstākļos nabadzīgais pilsoņu vairākums netiek galā ar mazākuma patvaļu,jo ir sašķelti pilsoņos un nepilsoņos,ticīgajos un neticīgajos,heteroseksuāļos un homoseksuāļos,vīriešos un sievietēs,lauciniekos un pilsētniekos,iezemiešos un bēgļos,atturībniekos un narkomānos,gaļēdājos un vegānos,un tā līdz bezgalībai.

 3. Nav jabut merkim but bagatam.Visi nekad nebus uznemeji.Kadam ir jaslauka ielas, japardod desas.Un katrs ir pelnijis par savu darbu sanemt cilveka cieniguatalgojumu.Diemzel pue mums darba daritajs tiek vertets viszemak.Ka vergs.Gribas pat raudat ka tas ir apnicis.

 4. Savos 50 gados vel neesmu satikusi cilveku,kurs ar godigu darbu butu palicis bagats…..nepuuderejiet cilvekiem smadzenes….

 5. Šādu smadzeņu skalotāju ir daudz saviesies. Saka – neskaiti naudu citu kabatā. Neskaitu, ja tā ir viņa nauda, bet viņi, maitas, krāpj mūs, mūsu darba augļus piesavinās, nodokļus nemaksā un lielās, cik viņi varoši, spējīgi, gudri. Patiesībā šie cilvēki, iespējams, vairumā ir nekauņas, grābēji, negodīgi, nežēlīgi, plēsoņas.
  Cilvēks, sieviete strādā aiz letes 16 stundas, bet viņai liegts pat apsēsties, ja ierauga sēdot uz kādas kastes, noņem daļu algas, soda.Kā zvēri. Paši braukā pa pasauli un atgriežoties savāc nopelnīto. Mums nav tiesību zināt, cik mēs nopelnījām, komercnoslēpums, cik šis gudrais sabāzis sev kabatās, mums daļa tikai strādāt līdz bezsamaņai.

  Cik, es esmu padarījusi tautas labā, sen jau varēju būt miljonāre, daudzu miljonu, bet man tikai alga un viens dzīvoklis, ģimene, bērni. Nekādu ietaupījumu.

  Žēl, ka no LA padzina cienījamo Voldemāru Krustiņu, lai arī viņa laikā publicēt asākus rakstus neļāva īpašnieki, sita pa smadzenēm.

 6. Kad tiks paceltas algas varēs atbrīvoties no nabadzības. Tad mainīsies arī domāšana. Bet,redz, naudu vajag tikai mūsu valdībai. Neskalojiet smadzenes ar tādiem stulbiem rakstiem.

 7. Ieteiktu tādus rakstus šobrīd nelikt apspriešanai.Mūsu tautai tiesām ir bailes no atbildības – visi klusē,jo galvas nepacēluši piepildam deputātu kabatas,lai viņiem vienreiz pietiktu – bet,laikam,jau nebūs gana nekad.Grēks vēlēt – kaut viņi vienreiz aizrītos – jo vecāki mani tā nemācīja.Mūsu deputāti un ministri kaunu gan apēduši jau sen.

  • Visa valsts ir viena mafija, organizētas noziedzības organizācija, zog visi, visās iestādēs un uzņēmumos, krāp un izģērbj tautu un kaut ko panākt – sūta uz tiesu. Uz tiesu nevar tikt, nav informācijas, datu, visur valsts mafija pasaka – datus nevar dot – Datu aizsardzības likums, bet tiesa neizprasa. Tauta ir aplaupīta, pazemota un piesmieta, bez savas preses, bez informācijas, bez tiesībām un bez naudas. Tauta iedzīta depresijā, brauc projām, karas un šaujas nost.

 8. Masonveidigo politika ,saeimaas gudrinieki vienmer vairak,neka setnieki ! Demagogija un tikkai !

Draugiem Facebook Twitter Google+