×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
20. oktobris, 2017
Drukāt

Nabadzības riskam pakļauti 550 tūkstoši (6)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju īpatsvars Baltijas valstīs ir augstāks par Eiropas Savienībā (ES) vidējo.

Tā liecina ES statistikas biroja “Eurostat” dati. Latvijā nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauti 28,5% no visiem iedzīvotājiem jeb 550 000 cilvēki. Igaunijā šis īpatsvars ir mazāks – 24,4% un tur šim riskam pakļauti 320 000 cilvēku, bet Lietuvā – 30,1% (870 000 cilvēku). ES vidēji šim riskam pakļauti 23,4% iedzīvotāju jeb apmēram 117 miljoni cilvēku.

Nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauto cilvēku vidū ir visi tie, kas atbilst vismaz vienam no šiem kritērijiem: pastāv nabadzības risks, ir nopietna materiālā atstumtība vai viņi dzīvo mājsaimniecībās ar ļoti zemu darba intensitāti – mājsaimniecībā esošie cilvēki līdz 59 gadu vecumam pēdējā gada laikā ir strādājuši mazāk nekā 20% no sava kopējā potenciālā darba laika.

Materiālās deprivācijas līmenis tiek noteikts, iekļaujot deviņus faktorus – spēju tikt galā ar neparedzētiem izdevumiem, samaksāt par vienu nedēļu ilgu atvaļinājumu ārpus mājām, nokārtot parādsaistības un rēķinus, katru otro dienu ieturēt maltīti, kurā ir gaļa un zivis vai veģetārs šo produktu aizstājējs, finansiāli nodrošināt mājokļa apkuri, iespēju iegādāties veļas mazgājamo mašīnu, krāsu televizoru, telefonu un automašīnu. Ja vismaz četras no šīm deviņām lietām cilvēks nevar atļauties, viņa dzīves apstākļi definējami kā smaga materiālā atstumtība.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Pilnīgi vairāk nekā?>lomis Atbildēt

  Ja nebūtu papildinājis savu ēdienkarti ar Latvijā vienmēr pieejamiem(Kā vācu,tā padomju okupācijas gados) sīpoliem,kāpostiem,burkāniem utt,tad būtu nomiris jau piecdesmitajos gados! Vai tad pat skābeņu zupu ne reizi neēdi? Un nevienu ābolu neapēdi?!!

 2. Tad kāpēc šiem 550.000 tiek liegta samazināta PVN likme vismaz svarīgākajiem pārtikas produktiem,slimokases ar lētākām aptiekām un slimnīcām-kā citās ES valstīs? Kāpēc Latvijā joprojām nav atraitņu pensiju (pensions for widows and widowers) kā,piemēram,Lietuvā un Igaunijā? Un,kad atjaunota tiks pensionāru veselības apdrošināšana?! Palīdzēt šim vairāk kā pusmiljonam var dažādi! Kāpēc,piemēram,arī Latvijā nevarētu veikalos pārdot pārtikas produktus lētāk trūcīgajiem,kā Zviedrijā-uz vienkāršāka-tikai vienkrāsaina iesaiņojuma rēķina?! Ir tur veikalos tādas baltas kartona pakas ar uzrakstiem zilā krāsā!

 3. Kāda nabadzība bija 50 padomju okupācijas gados, par to neviens nerunā. Manas brokastis katru rītu visus bērnības gadus bija tikai cepti vai vārīti kartupeļi un miltu ķiļķēnu piena putra, un pilnīgi nekas vairāk nebija. Tādu konfekšu vispār nebija, pa retam tikai ledenes.

 4. slotas operātora līmeņa beletristika Atbildēt

  Ir NABADZĪBA, nevis tikai nabadzības risks !!!
  Nevis mājsaimniecības, bet guļambarakas !
  Ar ko “veģetāru” var aizstāt gaļu vai zivis ???
  Ne-krāsu televizorus pasaulē jau vairāk
  kā 20 gadus neražo !!!.

 5. slotas operātora līmeņa beletristika Atbildēt

  Ir NABADZĪBA, nevis tikai nabadzības risks !!!
  Nevis mājsaimniecības, bet guļambarakas !
  Ar ko “veģetāru” var aizstāt gaļu vai zivis ???
  Ne-krāsu televizorus pasaulē jau vairāk
  kā 20 gadus neražo !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+