Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
22. janvāris, 2014
Drukāt

Nabadzīgas biežāk nepilnas ģimenes


Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā visnabadzīgākās ir tās ģimenes, kurās bērnus audzina tikai viens no vecākiem, secināts Labklājības ministrijas pētījuma “Trūcīgo mājsaimniecību ar bērniem raksturojums” sākotnējā izvērtējumā.

Kā informēja Labklājības ministrijā, bērni visvairāk pakļauti nabadzībai, kuras cēlonis ir vecāku sociālekonomiskā situācija. No visām trūcīgajām ģimenēm 39% Latvijā ir tādu, kur bērnus audzina tikai viens no vecākiem. Tomēr vairākumam trūcīgo ģimeņu nav problēmu ar kādām atkarībām – 72% ģimeņu vecāki pret savu atvašu labklājību izturas atbildīgi. Izvērtējumā secināts, ka nabadzīgākās mājsaimniecības, kam pērn piešķirts trūcīgas ģimenes statuss, ir nedaudz lielākas nekā vidēji Latvijā. Tas nozīmē, ka mājsaimniecībā dzīvo vismaz trīs cilvēki, no kuriem viens vai divi ir bērni vecumā no 7 līdz 14 gadiem. Lielākajā daļā šo mājsaimniecību bērnus audzina tikai viens no vecākiem, bet gandrīz puse jeb 42% no apzinātajām ģimenēm saņem uzturlīdzekļus.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (11)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+