×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
17. jūnijs, 2018
Drukāt

Nāc nākdama, Jāņu diena! Svinēšanas kalendārs visā Latvijā (2)

1. RĪGA UN JŪRMALA

1no4
Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vasaras saulgriežu laikā Austras biedrība aicina uz ielīgošanas pasākumiem Rīgas kalnos: “Lai nāk gaisma un lai top spēks! No 18. līdz 22. jūnijam degsim saulgriežu ugunis Dzegužkalnā, Torņakalnā, Grīziņkalnā, Āgenskalnā un Čiekurkalnā!”, pavēstīja “Austras biedrības” pārstāve Inese Muižniece.

“Austras biedrība” ik gadu rīko ielīgošanas pasākumus, lai kopā ar folkloras draugiem un pētniekiem ielūkotos saulgriežu svinēšanas tradīcijās, popularizētu tās sabiedrībā un ģimenēs, – lai uzturētu tradīciju un nodotu to no paaudzes paaudzē. “Līgosim kopā – dziedāsim, mācīsimies līgotnes, iesim rotaļās un lēksim jautrus dančus! Sajutīsim latviešu kultūras saknes un iegriezīsim saules spēku sevī! Gatavosimies Jāņiem, ielīgojot dižākos Rīgas kalnus, lai pēc tam katram būtu latvisks Jāņu vakars arī savā ģimenes lokā,” aicina pasākumu rīkotāja Signe Sniedze.

Trešdien, 20. jūnijā, plkst. 19 lieli un mazi līgotāji aicināti Grīziņkalna parka virsotnē, kur ar Jāņu tradīcijām iepazīstinās Ieva Bērziņa, folkloras kopas “Krulla”, “Ciguzis”, “Zvīgzna” un Rīgas Danču kluba dejotāji. Sarīkojums bez ieejas maksas.

Ceturtdien, 21. jūnijā, plkst. 19 Ilmāra Pumpura vadībā notiks Āgenskalna ielīgošana Eduarda Smiļģa muzeja dārzā kopā ar kapelu “Hāgenskalna muzikanti” un folkloras kopu “Dandari”. Sarīkojums bez ieejas maksas.

Nedēļas noslēgumā, piektdien, 22. jūnijā, plkst. 19 skanēs arī Čiekurkalns, kur Gustava Zemgala gatves un Gaujas ielas krustojumā ielīgošanu vadīs Jānis Feldmanis un kapela “Teikas muzikanti”. Sarīkojums bez ieejas maksas.

Avotu ielas bārs/kafejnīca “Ezītis miglā” aicina piedzīvot Saulgriežu burvību Rīgas centrā. 21. jūnijā jau no plkst. 18.30 visa vakara garumā darbosies īpašs foto stūrītis, kurā varēs sevi iemūžināt Saulgriežu noskaņās. No plkst. 18.30 līdz 19.30 ar īpašu Saulgriežu tematikai veltītu “Sun Kriya” jogas nodarbību viesosies jogas meistare Amangeet Kaur. No plkst. 19.30 līdz 20.40 visi aicināti piebiedroties ugunskura vietas iekārtošanā un akmens vārdošanas rituālā. Šeit lieti noderēs, ja pa ceļam uz Avotu ielas “Ezīti Miglā” paķersiet līdzi kādu neliela izmēra akmeni vai oli. No plkst. 21 līdz 22.20 uzstāsies dziedātāja Fox Lima. Savukārt saulgriežu ugunskuru, kopā domājot labas domas, “Ezītis miglā” iedegs ap plkst. 22.24 un aicina baudīt gada īsāko nakti līdz pat Saules lēktam.

Latvijas Neredzīgo bibliotēka 21.jūnijā aicina uz interesantu un bagātīgu Jāņu ielīgošanu Strazdumuižā pie Juglas ezera. Plkst. 10 – 17 bibliotēkas telpās Strazdumuižas ielā 80 būs izvietota izstāde “Līgo dienas pieskāriens” ar alus kausiem, biedrības “Alus Fans” alus pudeļu etiķešu kolekciju, neredzīgo pansionāta keramikas pulciņa māla izstrādājumiem, Jāņu vainagiem un mūziku.

Plkst. 18 Strazdumuižas estrādē sāksies aktivitātes ar servisa suņiem, pielāgoto tehniku neredzīgajiem, Latvijas Sarkano krustu, Jāņu svinēšanas tradīciju grāmatas veidošanu un spēlēm. Savukārt Neredzīgo biedrības verandā – tiflotehnikas izstāde.

Plkst. 18.45 koncertēs Strazdumuižas kluba vīru ansamblis “Senozols”, plkst. 18.55 gaidāms eskats tautasdziesmu vācelītē, plkst. 19.10 uzstāsies solists Edijs Fuksis, bet plkst. 19.20 skanēs grupas “Sestā jūdze” koncerts. Pasākuma laikā notiks alusdarītavas “Vecmuiža” bezalkoholoskā alus un dažādu Latvijas ražotāju siera degustācija.

Jūrmalas pilsētā 20. jūnijā plkst. 18 Majoros, Raiņa un Aspazijas vasarnīcas dārzā, notiks saulgriežu ielīgošanas pasākums kopā ar folkloras kopu “Mare”.

22. jūnijā plkst. 16 Ķemeru bibliotēkā vasaras saulgriežus iezīmēs vijolnieka Edgara Ziņģa un dzejnieces Sarmas Upeslejas muzikāli literāri priekšnesumi.

23. jūnijā Dzintaru pludmalē plkst. 21 Līgo vakaru ar etnisku mūziku ieskandinās grupa “Tautumeitas” un bungu un dūdu grupa “Auļi”. No plkst. 22 līdz 4 rītā ikviens aicināts uz Līgo nakts zaļumballi kopā ar mūziķiem Ievu Sutugovu, Adrianu Miglāni, Jāni Stībeli, Milu Dukuru, Juri Jopi, Jelgavas Big Band un dīdžeju Dree.

Kauguru pludmalē plkst. 21 notiks latviešu ekoloģiskās mūzikas grupas “Ducele” koncerts. Līgo nakts svinības turpināsies ar grupas “Dakota” koncertu un dīdžeju Viesturu Sproģi no plkst. 22 līdz 4 rītā.

Tradicionāli Dzintaru un Kauguru pludmalē jūrmalniekus un pilsētas viesus priecēs Jāņu nakts ugunskuri. Ērtākai sēdēšanai pludmalē pasākuma rīkotāji aicina ņemt līdzi pledus vai paklājiņus. Ieeja visos pasākumos bez maksas.

 1. RĪGA UN JŪRMALA
 2. KURZEME
 3. VIDZEME
 4. LATGALE

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Zemgalē?

Draugiem Facebook Twitter Google+