×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
22. decembris, 2017
Drukāt

Atis Klimovičs: Nāciet uz Zemessardzi! (9)

Foto - Zigmāris RumkaFoto - Zigmāris Rumka

2017. gads pagājis ar paaugstinātu finansējumu valsts drošībai un ne tikai ar to vien. Vēl ticis daudz spriests, komentēts un analizēts, kas sevišķi bija pamanāms lielo Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību “Zapad-2017” laikā septembrī. Viena galvenā secinājuma šķietami nebija, liekot uzmanīgiem vērotājiem pašiem izšķirties starp viedokli, ka nekas īpašs tas neesot un tās esot krievu tiesības trenēt savus karavīrus savā teritorijā, un pilnīgi pretējo uzskatu, ka tik pamatīgas uzbrukuma mācības jāuztver ļoti nopietni.

Jaunie apstākļi ar pastiprināto uzmanību valsts aizsardzībai atstājuši iespaidu uz profesionālo karavīru un Aizsardzības ministrijas darbu, un tas pats sakāms arī par “neprofesionāļiem” – lielu daļu zemessargu. Viņi atzīst, ka mācības kļuvušas intensīvākas un aizraujošākas. Uzlabojusies arī apgāde. Būtisks ir šo astoņu tūkstošu zemessargu noskaņojums, un par motivācijas trūkumu viņi nesūdzas. Šie cilvēki zina, kam viņi gatavojas, kādēļ ir gatavi “pazaudēt” zināmu laiku savām ģimenēm, hobijiem un naudas pelnīšanai. Viņi arī zina, kas velkams mugurā un darāms nestundā.

Bet pārējie? Ko par to domā viņi? Varbūt vērts ieklausīties Latvijas bruņoto spēku komandiera Leonīda Kalniņa teiktajā, kas apliecina jaunas vēsmas. Bruņoto spēku vadība labprāt redzētu Zemessardzē ne vien divas trīs, bet pat piecas reizes vairāk cilvēku. Šādā veidā faktiski ļauts noprast, ka valsts aizsardzība iegūtu no tāda ievērojama papildinājuma. Tātad karavīru daudzumam tomēr ir nozīme. Būtiski, ka aizsardzības resors esot spējīgs ne tikai apģērbt un ekipēt, bet arī apmācīt tik lielu skaitu karavīru. Pēc mūsu bruņoto spēku komandiera teiktā, ar izšķiršanos par pievienošanos Zemessardzei tiek dots skaidrs signāls, ka esam atbildīgi par savu valsti un gatavi to aizstāvēt. Tieši tas ir svarīgi, jo nepieciešams ne tikai baudīt labumus – brīvību, kārtību un pilnvērtīgu atpūtu, bet arī no savas puses nodrošināt tā visa pieejamību.

Līdz šim neviena alianses dalībvalsts, tostarp ietekmīgākās, ar ASV priekšgalā, neko nav mums uzspiedušas. Nav pieprasījušas arī palielināt bruņoto spēku daudzumu. Vienlaikus tā jau kļuvusi par aksiomu, jebkura zinoša militārpersona piekritīs, ka šeit pats galvenais spēks, protams, ne tehnikas ziņā (Latvijai nav iznīcinātāju un bumbvedēju), ir latviešu karavīrs – šīs valsts pilsonis. Labi informēti mūsu bruņoto spēku pārstāvji zina, kādu palīdzību nepieciešamības gadījumā ir gatavi sniegt Latvijas sabiedrotie. Tas šos cilvēkus noteikti papildus pārliecina par viņu darba jēgu un nepieciešamību pēc tā.

Gads Latvijas bruņoto spēku komandiera skatījumā aizvadīts aktīvi – ļaujot šeit dzīvojošiem un arī citu valstu pilsoņiem noprast, ka alianses gatavība sevi aizsargāt nav tikai vārdi. Nepieciešams saprast, ka atturēšanas stratēģija nozīmē savu spēju attīstīšanu un demonstrēšanu, lai potenciālajam agresoram nerastos vilinājums veikt nepārdomātas un provokatīvas darbības.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Gvelzt?
  Ja kops ZS atbrunosanas, tas pievienosanas NBS, ta ir totali degradeta un demotiveta, pataisita par NBS kontroletu piedevu, faktsiki del liela skaita ertu naudas izkasanas un amatu ieguves vietu.
  Taja pasa laika ZS ir atnemti ieroci. Kadreizejo Klasnikovu vieta atmestas humpalu ieroca parodijas, kuram to aplami konstrueta aizlega del vien nedrikstetu but pat militara aprikojuma tuvuma, tapec pamatoti iesauktas par PAGALEM. Jo butiba tiesam ir garas un neparocigas, gars tapat ka RPK – Kalsnikova rokas lozmetejs !!!. Pie tam macibu municija faktiski ir nelietojama, jo nav bijis gadijuma, kad ta nesprustu…, ko nevar teikt par kalasnikoviem, kam tas ir rets, atsevisks gadijums
  Lidz ar to mes JAU esam szaudejusi tikai neadekvato ieroca parodiju del vien, kuras nekada veida nav spejigas konkuret ar DAUDZ atbilstosakajiem Kalsnikova automatiem.
  Nu ja, vienigi varbut, ka atzinas kads no “strategiem”, ar tam var labi trapit SEZOT !…, laikam ka 1.PK, ierakumos…
  Nu nav kur zemak krist. Viss izdarits, lai lielakasis aizsardzibas speks – ZS butu slikti apbrunots un degradets. Jo ari macibu process, salidzinajuma ar periodu pirms pievienosanas NBS, bija nesalidznami labaks, augstaka limena. Bet tagd tiesam parversts par teatri prieks atskaites, bez vertiga rezultata.

  • Ka daudzas armijas, ka piem, polu, igaunu, uc, tiek lietotas tas pasas kalasnikova replikas, jeb uzlabotas, NATO standarta municijai atbilstosas Izraela razotas Galil trieciensautenes, kas ir parbaudita vertiba un reklamu neprasa.
   Iepretim nozelojamajam AK 4/ G 3 . kuras ir nekas cits ka nedaudz uzlabotas, samocitas vecas 2.PK kara vacu karabines versijas ar pievienotu automatiskas uguns iespeju.

   • Ja jūs ieročos sajēgtu (būtu par tiem mācijies sākot ar ražošanas tehnoloģijām un t.t.) tad varbūt tuek glupus komentārus nerakstītu. Un jūsu zināšanai Galils strādāja kopā ar Kalašņikovu un viņa triecienšautene ir visīstākajs Izraēlas vajadzībām ražots AK.

    • Piebildīšu, ka paņemot rokās un domājot, ka mākat šaut nenozīmē, ka jūs mākat to pareizi taktiski pielietot. Tam ir jāmācās!!!! Vēl reizi īsumā māka šaut un māka lietot ieroci ir divas dažādas lietas!!!

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2014. – 2017. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Atpusies.. ar savu deliriju un verbalo caureju, tapat prokremliska shizofrenija cauri spid

   • izēd ateju kārtējo reizi, nožēlojami analfabētiskā biogaļas izstrādājumu samazga “ar savu deliriju un verbalo caureju”, kam nemainīgi proāmurikāniska rietumdeRmoliberastu “shizofrenija tapat cauri spid”.

Draugiem Facebook Twitter Google+