×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

“Nācijas hronikas. Latvija 2014. Debates” (1)

Hronikas_8

Sastādītāji: Dr. philol. Pauls Daija, Dr. art. Deniss Hanovs un Dr. theol. Ilze Jansone. Izdevējs: “Avens un partneri” sadarbībā ar LU LFMI.

Zinātnisku rakstu krājumā apkopoti humanitāro un sociālo zinātņu pētnieku raksti par nacionālisma un nācijas jautājumiem gan Latvijas vēstures un mūsdienu kontekstā, gan teorētiskā perspektīvā. Grāmatā publicēti Mārtiņa Kaprāna, Ivara Ijaba, Andreja Plakana, Mārtiņa Mintaura, Olgas Procevskas, Dagmāras Beitneres-LeGallas, Igora Gubenko un Denisa Hanova raksti, kuros no vēstures, sociālo zinātņu un filozofijas skatpunktiem pētīts nācijas koncepts kontekstā ar kolektīvās atmiņas, postkoloniālisma, performances, starpkultūru komunikācijas studijām, kā arī analizēta latviešu trimdas un Atmodas vēsture.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dzirdēju rādio par ”Nācijas hronikām”.Cik var spriest krājuma sastādītāji šaubās par 2.aukstā kara pastāvēšanu.Tas nozīmē,ka viņi ir”noklapējuši ar ausīm”ASV valdības paziņojumus par tā sākumu.Caur mēdijiem”Amerikas balss”un”Brīvība”ASV valdība sākot ar 14.gada 1.martu paziņoja,ka sāk Krieviju startautiski izolēt un stratēģiski ierobežot.Otrais apzīmējums ir nosaukums Dž Kenana izstrādātajam 1.aukstā kara pret Padomiju teorētiskajam pamatojumam.Apzīmējumu”Aukstais karš”ASV valdība kā maz skaidrojošu nelietos.Bet apzīmējums”Sankciju karš” ir bbc žurnālistu gara darbs.

Draugiem Facebook Twitter Google+